Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ráda se bojím, říká Daniela Kolářová. V hororu Polednici si zahrála titulní roli

Kultura

  14:00
Vesnický horor Polednice debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který vstupuje do kin 3. března, je volně inspirovaný básní Karla Jaromíra Erbena, zasazený je ale do současnosti. Hlavní role v filmu vytvořily Anna Geislerová a Daniela Kolářová. Podívejte se na novou ukázku z filmu.

Daniela Kolářová ve filmu Polednice. foto: Falcon

„Nadšená vyznavačka nejsem. Ale když je dobrý horor, ráda se bojím,“ říká Daniela Kolářová. Mám ráda Hitchcockovy filmy, více i méně hororové, hlavně dobře filmařsky udělané,“ a dechem dodává, že u čtení jedné z prvních verzí scénáře Polednice měla strach, a i to ji zaujalo.

Větší zkušenost s hororovým žánrem má Aňa Geislerová. „Jako divačka jsem viděla neskutečné množství hororů, protože jsem dlouho žila s hudebníkem Romanem Holým, což je sběratel hororů a znalec celého žánru. Takže já jsem neměla možnost je nevidět. Ale zase musím říct, že od doby, co spolu nežijeme, jsem žádný horor neviděla (smích). Mě to vyčerpává! Já se pak bojím, strašně to prožívám a jsem z toho fyzicky unavená. Musím říct, že i při projekci Polednice jsem se někdy fakt držela sedačky,“ říká Aňa Geislerová ztvárňující postavu Elišky.

V centru příběhu odehrávajícího se v uprostřed horkého léta v malé vesnici, žijící svým neměnným rytmem, je mladá žena donucená bojovat s nepřízní osudu i vlastními přízraky. Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí.

Daniela Kolářová ve filmu Polednice.
Karolína Lipowská ve filmu Polednice.

Ve filmu vedle Anny Geislerové a Daniely Kolářové vytvořili další role Karolína Lipowská, Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zděněk Mucha, Halka Třešňáková nebo Tomáš Bambušek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!