Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Seriál Pán prstenů bude mít premiéru v září příštího roku. Příběh bude sledovat nové i už známé postavy

Trilogie Pán prstenů. foto: NEW LINE CINEMA

Napjatě očekávaná první epizoda televizního seriálu, který na motivy trilogie Pán prstenů britského spisovatele J. R. R. Tolkiena natáčí společnost Amazon, se začne vysílat 2. září 2022. Informovala o tom agentura Reuters.
  12:00

Studio Amazon v pondělí oznámilo, že natáčení úvodní řady seriálu vznikajícího na Novém Zélandu bylo dokončeno 2. srpna, a zveřejnilo také první snímek. Podle novozélandských vládních představitelů Amazon za první sérii utratil 465 milionů dolarů, dalších asi 250 milionů dolarů stála firmu autorská práva. Celý seriál by měl mít podle Amazonu pravděpodobně pět řad a měl by se tak stát jedním z nejdražších televizních seriálů všech dob.

Elijah Wood ve filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)
Orlando Bloom ve filmu Pán prstenů (2001)

Děj příběhu se odehrává tisíce let před událostmi, o nichž vyprávěl Tolkien ve svých knihách Hobit a Pán prstenů, jejichž filmovou podobu natočil režisér Peter Jackson rovněž na Novém Zélandu.

„Příběh bude sledovat nové i již známé postavy, jak se potýkají s dlouho obávaným znovuobjevením zla ve Středozemi,“ uvedla společnost Amazon. Jednotlivé epizody seriálu budou vysílány každý týden a budou dostupné divákům ve více než 200 zemích a teritoriích světa, dodala.

„Nedokážu dost dobře vyjádřit, jak jsme všichni nadšení, že můžeme vzít diváky z celého světa na novou fantastickou cestu do Středozemě,“ prohlásila šéfka Amazon Studios Jennifer Salkeová.

Autor: