Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Soutěž Zpívá celá rodina se vrací na obrazovky. Po 40 letech

Kultura

  19:25
PRAHA - První česká talentová soutěž Zpívá celá rodina zažije návrat na televizní obrazovku. Po příznivém přijetí předloňského uvedení v rámci oslav 60. výročí televizního vysílání ČT připravila novou sérii s moderátorem Václavem Koptou.

Česká televize - ilustrační foto. foto: ceskatelevize.cz

Pořad se na obrazovkách objeví v sobotu 31. ledna, oznámila v pátek televize. Další díly se budou vysílat jednou za měsíc.

Námět pořadu Zpívá celá rodina vznikl před víc než čtyřmi desítkami let. Nejprve se natáčelo v Praze, později v brněnském studiu Československé televize. „Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už v roce 2013 se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají,“ uvedl kreativní producent České televize David Ziegelbauer.

Zazpívají tři generace z každé soutěžící rodiny

Jeden z porotců Ondřej Hejma předpokládá, že v každé rodinné sestavě bude vždycky někdo s talentem a ostatní mu budou sekundovat ze všech sil. „Nejdůležitější je ovšem láska k hudbě, zdravá sebedůvěra a schopnost si zpívání užívat,“ řekl Hejma. 

Kromě něj budou výkony jednotlivých soutěžících posuzovat ještě Ota Balage, Debbi a Monika Absolonová. Tu ve druhém dílu vystřídá David Deyl a od třetího pokračování Helena Vondráčková.

PSALI JSME:

Pěvecká soutěž, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, má jednoduchá pravidla. Zazpívají zástupci tří generací a jedinou podmínkou je, aby všichni, kdo v pořadu zazpívají za doprovodu živé kapely, byli amatéři. 

Písničky si přitom vybírají sami, dramaturgie pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Každý z rodinných týmů bude mít svého patrona z řad profesionálních zpěváků. Vítězný tým pak vyhraje dovolenou snů.

Autoři: ,