Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Stanete se králem bezdomovců? Nová česká videohra Hobo: Tough Life je simulátorem života na ulici

Videohra Hobo: Tough Life. foto: Perun Interactive

PRAHA - Přežít na ulicích a nezbláznit se z toho. Ostravské studio Perun Creative po šesti letech vývoje vypustilo do světa hru Hobo: Tough Life. Recenze jsou kladné.
  9:46

Hra se odehrává ve fiktivním městě Praslav, které si bere něco z Prahy, Olomouce i Ostravy. Hráč se vžije do role bezdomovce, který se protlouká městem a snaží se vypracovat v hierarchii pouličních živlů.

Videohra Hobo: Tough Life.
Videohra Hobo: Tough Life.

Kromě klasických úkolů, které jsou dle slov vývojářů inspirované skutečnými příběhy z ulice, se hráč bude muset starat například i o hlad a žízeň své postavy. Musí se taky naučit žebrat nebo páčit zámky. Podstatnou částí hry je také budování toho správného bezdomoveckého úkrytu. 

Hobo: Tough Life zatím sbírá vesměs kladné recenze. Hráči vyzdvihují originální námět, humor a množství aktivit, které lze ve hře provádět. Vadí jim pak technický stav, kdy hru po vydání stále trápí některé chyby, takzvané bugy. 

Hru lze zakoupit na službě Steam či v kamenných obchodech. Některé z nich nabízejí ještě sběratelskou edici, která kromě hry nabídne i zmijovku a kovovou placatku s logem hry. 

Perun Creative je menší nezávislé vývojářské studio z Ostravy. Na hře Hobo: Tough Life pracovalo již od roku 2015. 

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat