Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svérázná roadmovie Tlumočník. Film s Menzelem a Simonischekem vstoupí do kin v březnu

Kultura

  13:00
Film Tlumočník režiséra Martina Šulíka, v němž hlavní role vytvořili oscarový režisér a v tomto případě herec Jiří Menzel a držitel Evropské filmové ceny pro nejlepšího herce roku 2016, Peter Simonischek, vstoupí do české distribuce 15. března 2018. Slavnostní premiéra je v Česku naplánována na 27.února 2018 v kině Lucerna.

Snímek tlumočník (2018). Jiří Menzel a Peter Simonischek. foto: Bioscop

Hlavními hrdiny roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.

Snímek tlumočník (2018). Zuzana Mauréry a Jiří Menzel.
Snímek tlumočník (2018). Jiří Menzel.

Nikdy jsem neměl velké touhy, říká Jiří Menzel

Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil v Tlumočníkovi titulní úlohu asketického Aliho. Jeho partnera, rakouského učitele, milovníka života se slabostí pro ženy a alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, jehož proslavila role ve filmu Tony Erdmann, nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film 2016.

Tlumočník se natáčel na různých místech na Slovensku a ve Vídni. Martin Šulík k spolupráci přizval své kmenové spolupracovníky – kameramana Martina Štrbu a spoluscenáristu Marka Leščáka. Vedle ústřední dvojice si ve filmu zahrála například Zuzana Mauréry, známá slovenská internetová komička Evelyn alias Eva Kramerová, či Attila Mokos.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!