Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Televize zrušila zábavní show po prvním dílu. Diváci si všimli, že účastník měl na obličeji extremistické tetování

Kultura

  14:30
LONDÝN - Televize Sky zrušila zábavný truhlářský pořad The Chop (Zásek) po jedné jediné epizodě. Důvodem byl soutěžící Darren Lumsden. Na jeho celopotetované tváři si diváci všimli symbolů asociovaných s extrémní pravicí.

Soutěžící Darren Lumsden. foto: SKY

Televizní kanál Sky History oznámil, že soutěž moderovaná komiky Lee Mackem a Rickem Edwardsem opravdu končí po jedné jediné epizodě. Mělo přitom jít o poměrně velkou televizní událost.

Na vině je soutěžící Darren Lumsden, jenž musí na první pohled zaujmout tím, že má celý obličej potetovaný. Mezi tetováními ale pozorný divák může na Lumsdenově tváři spatřit i číslo 88. To je v pravicových kruzích numerickým kódem pro písmena HH a z toho plynoucí zkratku pro „Heil Hitler“. 

Televize se nejdříve Lumsdena zastala a v oficiálním tiskovém prohlášení uvedla, že podoba tetování s nenávistným symbolem je náhodná. Číslo má údajně odkazovat na rok 1988, ve kterém zemřel Lumsdenův otec. Televize zároveň uvedla, že si soutěžícího „proklepla“ a nenašla žádné napojení na extremistické skupiny. 

Trhlinu teorie dostala až ve chvíli, kdy deník The Daily Mail Lumsdenova otce vyhledal. „Jsem ještě tady, ne? Žiju a bačkorama jsem ještě nezaklepal,“ okomentoval situaci překvapený muž. Televize v návaznosti na to pořad zrušila celý.

V The Chop mělo deset soutěžících zápolit o titul nejlepšího umělce ze dřeva. Vítěz by pak za odměnu získal vlastní výstavu v respektované galerii William Morris v Londýně. 

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat