Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Televize zrušila zábavní show po prvním dílu. Diváci si všimli, že účastník měl na obličeji extremistické tetování

Kultura

  14:30
LONDÝN - Televize Sky zrušila zábavný truhlářský pořad The Chop (Zásek) po jedné jediné epizodě. Důvodem byl soutěžící Darren Lumsden. Na jeho celopotetované tváři si diváci všimli symbolů asociovaných s extrémní pravicí.

Soutěžící Darren Lumsden. foto: SKY

Televizní kanál Sky History oznámil, že soutěž moderovaná komiky Lee Mackem a Rickem Edwardsem opravdu končí po jedné jediné epizodě. Mělo přitom jít o poměrně velkou televizní událost.

Na vině je soutěžící Darren Lumsden, jenž musí na první pohled zaujmout tím, že má celý obličej potetovaný. Mezi tetováními ale pozorný divák může na Lumsdenově tváři spatřit i číslo 88. To je v pravicových kruzích numerickým kódem pro písmena HH a z toho plynoucí zkratku pro „Heil Hitler“. 

Televize se nejdříve Lumsdena zastala a v oficiálním tiskovém prohlášení uvedla, že podoba tetování s nenávistným symbolem je náhodná. Číslo má údajně odkazovat na rok 1988, ve kterém zemřel Lumsdenův otec. Televize zároveň uvedla, že si soutěžícího „proklepla“ a nenašla žádné napojení na extremistické skupiny. 

Trhlinu teorie dostala až ve chvíli, kdy deník The Daily Mail Lumsdenova otce vyhledal. „Jsem ještě tady, ne? Žiju a bačkorama jsem ještě nezaklepal,“ okomentoval situaci překvapený muž. Televize v návaznosti na to pořad zrušila celý.

V The Chop mělo deset soutěžících zápolit o titul nejlepšího umělce ze dřeva. Vítěz by pak za odměnu získal vlastní výstavu v respektované galerii William Morris v Londýně. 

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat