Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Tři ženy hledají lásku. Ve filmu Příliš osobní známosti se představí Balzerová s Vilhelmovou

Kultura

  16:00
PRAHA - Snímek režisérky Marty Ferencové (Řachanda, Všechno nebo nic) vypráví příběh tří žen, které hledají štěstí. Každá samozřejmě po svém. Ve filmu na motivy románu spisovatelky Evity Twardzik si zahrálo hned několik známých srbských nebo chorvatských herců.

Volarić a Vilhelmová. Snímek Příliš osobní známost (2019). Režie: Marta Ferencová. foto: BIOSCOP

Simona (Tatiana Vilhelmová) je po bolestivém rozchodu, který ji sebere i syna, protože ten odchází žít s otcem. Útěchu nalézá v náruči umělce Viktora. Výstřední bonviván je navíc posedlý sexem a to, co se Simoně zpočátku jevilo jako ráj, dostane příchuť noční můry. Natálie (Petra Hřebíková) zase potkává vdovce Marka. Kam ji ale přivede vztah, ve kterém hrají roli peníze? Marek navíc začíná pít a dostává návaly zlosti, které si na Natálii vybíjí.

Petra Hřebíčková a Tatiana Vilhelmová. Snímek Příliš osobní známost (2019)....
Volarić a Vilhelmová. Snímek Příliš osobní známost (2019). Režie: Marta...

„Doufám, že našim fanynkám se bude líbit i tento film. Tentokrát se mohou těšit i na herce ze Srbska a Chorvatska, kteří jsou ve svých zemích velkými hvězdami,“ prozradila Evita Twardzik (Urbaníková), která spolu s režisérkou Martou Ferencovou opět napsala k filmu scénář. Obě autorky spolupracovaly i na filmu Všechno nebo nic.

Lež má dlouhý nos. Disney chystá hranou verzi Pinocchia, do filmu vábí hvězdného Toma Hankse

V hlavních rolích se představí Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová a Petra Hřebíčková. České trio doplní slovenští herci Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš, Chorvat Janko Popović Volarić a Branislav Trifunović a Predrag Manojlović ze Srbska. Posledně jmenovaný si zahrál například i v kultovním filmu režiséra Emira Kusturici Černá kočka, bílý kocour.