Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Útěk ze zábavních parků do světa lidí. Seriál Westworld přichází se třetí sérií

Kultura

  16:30
WESTWORLD/PRAHA - Populární seriál Westworld z produkce televize HBO se vrací se třetí sérií. Po vzoru těch předchozích se ale divákovi do své premiéry představuje zásadně pouze v náznacích a záhadných ukázkách. Oblíbení hrdinové na obrazovky znovu zamíří již 15. března.

Humanoidní robot prozřel a už nechce hrát pasivní farmářskou dceru, s níž si návštěvníci mohou dělat, cokoli chtějí. Nechci být v příbězích jiných, vysvětluje Dolores (Evan Rachel Woodová). foto: HBO

Futuristický svět plný udělátek, které vylepšují lidský život. Opravdu? „Říkali nám, že ze světa udělají lepší místo,“ říká zlověstně v ukázce nový hrdina Caleb v podání herce Aarona Paula. Neví se, koho tím přesně myslí, ale jedno je jisté - je přesvědčen o tom, že se jim to nepovedlo. Je tedy potřeba potřeba zjednat nápravu. Jádro dění se tentokrát přesune mimo zábavní park Westworld.

Konkrétní děj třetí série znám není. Soudě podle ukázky z července minulého roku můžeme očekávat nový svět zasazený do doby druhé světové války. Právě tam totiž vstupuje v ukázce Maeve (Thandie Newtonová). Dolores (Evan Rachel Woodová) je ve světě lidí stále na útěku před lovci, stejně jako v druhé sérii. 

Aaron Paul a robot. Třetí série seriálu Westworld (2019).
Ceny Emmy 2018. Thandie Newtonová získala za Westworld cenu pro nejlepší...

Jiná ukázka na třetí sérii je zase stylizovaná jako reklama na společnost Incite. „Svět je komplexní, komplikovaný a v nepořádku. Lidský život takový být nemusí,“ praví v ukázce spoluzakladatel společnosti Liam Dempsey (Jefferson Mays). 

Nová série se na obrazovky podívá již 15. března. Datum bylo oznámeno v rámci krátké záhadné ukázky na profilu HBO na sociálních sítích. Spolu se seriálem se v něm objevují skutečné události jako protesty v Hongkongu nebo impeachment Donalda Trumpa.

Z hereckého obsazení je jisté, že se vrátí Evan Rachel Woodová a Thandie Newtonová. Výraznou roli mladého zlodějíčka získala hvězda seriálu Perníkový táta, americký herec Aaron Paul. 

Úspěšný seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu z roku 1973. Ten zase vyšel z knižního bestselleru sci-fi spisovatele Michaela Crichtona, který mimo jiné stojí třeba i za předlohou k Jurskému parku.