Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Úžasňákovi během sedmi týdnů vydělali přes miliardu dolarů, teď míří do českých kin

Kultura

  18:20
Praha - Druhý díl animovaného filmu o rodině superhrdinů Úžasňákových slaví úspěchy. V kinech po celém světě je teprve sedm týdnů, během kterých stačil vydělat přes jednu miliardu dolarů. Během prvního víkendu utržili téměř 183 milionů dolarů a stali se tak nejvýdělečnějším debutovým animovaným filmem všech dob. Tento čtvrtek se Úžasňákovi 2 představili i v českých kinech.

Film Úžasňákovi 2 doposud vydělal přes jednu miliardu dolarů. foto: Moviezone

Dceřiná společnost The Walt Disney Company Pixar představila americkému publiku druhý díl Úžasňákových 15. června letošního roku. Za první víkend po uvedení film vydělal 182,7 milionů dolarů, čímž téměř pokryl svůj rozpočet, který činil 200 milionů dolarů. Jen v USA film vydělal přes 570 milionů dolarů a je považován za devátý největší film, který byl v historii Spojených států představen.

Od premiéry uběhlo přesně sedm týdnů, během kterých film režiséra a scenáristy Brada Birda celosvětově vydělal přes jednu miliardu dolarů. Úžasňákovi 2 se tak stali nejvýdělečnějším debutovým animovaným filmem historie a sedmým animovaným filmem, který miliardovou hranici přesáhl. Spolu s Ledovým královstvím, Příběhem hraček 3, Hledá se Dory a Zootropií se dostal do pětice filmů z dílen Walta Disneyho, které tuto částku dosáhli.

Úžasňákovi 2

Podle serveru Box Office Mojo se Úžasňákovi 2 řadí za filmy Black Panther a Avengers: Infinity War a stávají se tak třetím nejvýdělečnějším filmem roku 2018. Na žebříčku předběhli Jurský svět: Zánik říše, Deadpool 2 nebo Solo: A Star Wars Story.

Film Úžasňákovi, který byl uveden v roce 2004 vydělal přes 630 milionů dolarů. Jeho druhý díl doposud utržil téměř dvojnásobek a výdělek neustále roste.

Rodina superhrdinů se po 14 letech navrací na plátna českých kin ve filmu Úžasňákovi 2. Z jejich obyčejného života se opět vrací, aby zachránili svět před novým padouchem, který se chystá uskutečnit svůj ďábelský plán.

Autoři: