Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V domácí hitparádě šlape Klusovi na paty Pavlica s Hradišťanem

Kultura

  15:00
Tomáš Klus se s nahrávkou Proměnamě po několika týdnech vrátil do čela tuzemské hitparády. Sesadil tak album Ivety Bartošové s názvem Iveta naposledy, vzniklé před čtyřmi lety ve spolupráci s Jarkem Šimkem, které kleslo na třetí místo. Na druhou pozici se vyšplhal Jiří Pavlica a Hradišťan s nahrávkou Vteřiny křehké.

Tomáš Klus foto: LN - Tomáš KristLidové noviny

Ze zahraničních nahrávek se nejlépe umístila americká kapela Coldplay, jejíž album Ghost Stories skončilo čtvrté. Na páté místo z osmého poskočila Lana Del Rey s nahrávkou Ultraviolence, následuje Karel Gott s DVD Noční král. Sedmou příčku obsadila deska The Hunting Party americké party Linkin Park, na osmou o jednu postoupilo "historické" album Led Zeppelin III. Devátá je Hana Zagorová s nahrávkou Vyznání a desítku nejprodávanějších alb uzavírá debut Ondřeje Brzobohatého Identity.

Jiří Pavlica a Hradišťan

Mezi dvaceti nejprodávanějšími nahrávkami je ještě další nahrávka Led Zeppelin Good Times Bad Times, kompilace Ivety Bartošové Platinum Collection, eponymní album chlapecké kapely 5 Seconds Of Summer, Xindl X s dvojalbem Čecháček Made, písničkářka Radůza s albem Gaia, koncertní záznam Jarek Nohavica a přátelé, Magický hlas rebelky Marty Kubišové, Majk Spirit a jeho Nový člověk, výběr Chinaski 20 let v síti a kapela Kryštof a její Inzerát.

TOP 10 domácí hitparády

1. Tomáš Klus - Proměnamě
2. Hradišťan & Jiří Pavlica - Vteřiny křehké
3. Iveta Bartošová - Iveta naposledy
4. Coldplay - Ghost Stories
5. Lana Del Rey - Ultraviolence
6. Karel Gott - Noční král
7. Linkin Park - Hunting Party
8. Led Zeppelin - Led Zeppelin III
9. Hana Zagorová - Vyznání
10. Ondřej Brzobohatý - Identity

Oficiální žebříček 100 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) každý týden na základě hlášení vybraných prodejen.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...