Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

V Hradci Králové začíná festival Rock for People. Zahájí ho Xindl XXL

Kultura

  12:30
HRADEC KRÁLOVÉ - Na sedmi pódiích se od dnešního dne do pátku vystřídají dvě stovky kapel, dýdžejů a umělců.

První den festivalu Rock For People foto: ČT - David Taneček

Program nabídne multižánrový hudební koktejl, do něhož pořadatelé zamíchali drsnou americkou kapelu Queens of the Stone Age, tuzemskou pěveckou legendu Karla Gotta i vycházející britskou hvězdičku, sedmnáctiletou Chlöe Howlovou.

Vstupenky na místě stojí 1800 korun, jednodenní vstupné činí 750 korun, na poslední den 5. července 390 korun. Na festival už v pondělí dorazili první návštěvníci na "večírek pro nedočkavé", který se uskutečnil před branami Festivalparku.

Rapující Vlachovci

Program úvodního dne zahájí po 15:00 vystoupení písničkáře Xindla X, který vzhledem ke spojení s Orchestrem Karla Vlacha nazval svůj projekt Xindl XXL. Z tuzemských hudebníků se dále představí například držitel Ceny Anděl Boris Carloff, hlavními zahraničními hvězdami večer budou Amanda Palmerová, Bloc Party a Thirty Seconds to Mars.

Přehled letních festivalů - Lidovky.cz

Loňský ročník Rock for People sice přinesl rekordní návštěvu přes 30.000 lidí, ale přesto skončil ve ztrátě několika milionů korun. Program vážně narušila prudká bouře, kvůli níž pořadatelé museli zrušit část programu. Nevystoupily například hlavní hvězdy Faith No More.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!