Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Vychovávání dětí bez příkras. Režisér Moravec natočí komedii o mateřství s názvem Matky

Jednu z hlavních rolí ve filmu ztvární Hana Vágnerová foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA - Romantickou komedii o mateřství začne v létě natáčet režisér Vojtěch Moravec. Film Matky bude podle tvůrců zachycovat, jaké to opravdu je být v dnešní době mámou malých dětí a k tomu současně ženou, kamarádkou a partnerkou. V hlavních rolích se jako čtyři kamarádky a mámy objeví Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Premiéra je naplánovaná na 26. listopadu.
  14:00

Romantickou komedii o mateřství začne v létě natáčet režisér Vojtěch Moravec. Film Matky bude podle tvůrců zachycovat, jaké to opravdu je být v dnešní době mámou malých dětí a k tomu současně ženou, kamarádkou a partnerkou. V hlavních rolích se jako čtyři kamarádky a mámy objeví Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Premiéra je naplánovaná na 26. listopadu.

Scénář filmu napsala Vanda Zaplatílková Hutařová společně s herečkou Sandrou Novákovou, která je současně manželkou režiséra. „Obě jsou ve věku hlavních hrdinek, obě mají děti, obě ví, jaké to je porodit a nezbláznit se z toho, obě jsou vtipné. Myslím, že ve scénáři tohle všechno je,“ řekl Moravec. Filmové partnery hlavních hrdinek budou hrát Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka a Václav Neužil.

Většina hlavních tvůrců i producenti jsou rodiče. Výjimkou je představitelka hlavní role Hana Vagnerová. „Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila, Navíc i moje postava se sama s mateřstvím teprve sžívá,“ řekla Vagnerová. Ta si ve filmu zahraje influencerku Sáru, která se jako čerstvá matka chystá napsat knihu a roli matky si představovala jednodušší.

Její kolegyně Petra Hřebíčková si zahraje trochu snobskou, zato hodně osamělou Hedviku, jejíž manžel je workoholik a doma se moc často neukazuje. Nováková se ve filmu objeví v roli upracované matky Zuzany, která je po rozchodu bez peněz. Gabriela Marcinková se divákům představí v roli Elišky, která má skvělého kluka, ale naprosto nesnesitelné rodiče a v těhotenství je jí pořád špatně.

Natáčení mělo začít už na jaře, kvůli pandemii koronaviru ho tvůrci odložili na polovinu léta. Podle producentů Moniky a Jana Schwarczových bude mít film alespoň více letní atmosféru.

Vojtěch Moravec vystudoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, je autorem filmů Vesnice roku či Turbodiesel, podílel se na seriálech Modrý kód, Krejzovi, Vinaři či Gympl s (r)učením omezeným.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat