Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Začíná Dvořákova Praha, hvězdou je violoncellistka Alisa Weilerstein

Kultura

  11:00
PRAHA - Americká violoncellistka Alisa Weilerstein dnes společně s dirigentem Jiřím Bělohlávkem a Českou filharmonií ve vyprodaném Rudolfinu otevře 6. ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha. Festival pokračuje až do 20. září a nabízí setkání s díly Antonína Dvořáka i dalších světových skladatelů.

Americká violoncellistka Alisa Weilerstein foto: Jamie Jung

Úvodní koncert nabídne Dvořákův violoncellový Koncert h moll. Dále zazní Beethovenova 7. symfonie a Adagio ze 3. symfonie skladatele Krzysztofa Pendereckého, který se zúčastní zahájení festivalu. Větu Adagio uvede Česká filharmonie v autorské interpretaci pro smyčce ve světové premiéře.

S hvězdou nastupující generace Alisou Weilerstein se mohou zájemci setkat ještě 11. září na recitálu v Pražské křižovatce, kde vystoupí pouze za doprovodu pianisty Iva Kahánka. Festival pokračuje až do 20. září a nabízí setkání s díly Antonína Dvořáka i dalších velikánů světové hudební historie.

Do Prahy přijedou například pianista Jevgenij Kissin, šéfdirigent Metropolitní opery Fabio Luisi, houslista Julian Rachlin, pěvec Adam Plachetka či světové orchestry Basilejský komorní orchestr, Pekingský symfonický orchestr a Německý symfonický orchestr Berlín s polským klavíristou Rafalem Blechaczem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!