Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Začíná předprodej na české koncerty Markéty Irglové a Glena Hansarda

Asie

  1:31
PRAHA/BRNO - Dnes, v pátek 23. října, začíná předprodej na únorové koncerty Markéty Irglové a Glena Hansarda, kteří s doprovodnou kapelou pod hlavičkou The Swell Season vystoupí příští rok 1. února ve velkém sále pražské Lucerny a 2. února v brněnském Semilassu.

The Swell Season foto: Piper Ferguson

Lístky

Prahawww.ticketpro.cz za 715 - 935 Kč na sezení a 440 Kč na stání (včetně poplatku). Brno - za 750 a 875 Kč: Fléda „Báreček", Indies, Dům Pánů z Lipé, Wolf music, Love Music a v sítích Ticketstream a Ticketportal.

V České republice zahájí The Swell Season rozsáhlé evropské turné, které zahrne dvacet dva koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí.

"Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu," říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho The Frames přivedl na česká pódia.

Duo, které za píseň Falling Slowly získalo loni Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci - členové Glenovy domovské kapely The Frames. The Swell Season představí nové album Strict Joy, které vychází letos 26. října a které navazuje na jejich soundtrack k filmu Once a eponymní první album. "Vzhledem k tomu, že Čechy a Morava byly pro Glena a The Frames v posledních sedmi letech vedle Irska téměř druhou domovskou scénou, dojde určitě i na blok písní této kapely," doplňuje Marek Irgl.

Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a pak na pár letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album Once stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) či Japonsko. "Oscarového" soundtracku se pouze v USA do dnešního dne prodalo přes osm set tisíc kusů.

Autoři: