Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Apple už prodal 5,4 miliónů iPhonů

Věda

  7:30
Apple se na tiskové konferenci pochlubil svými hospodářskými výsledky za první čtvrtletí a zároveň nastínil své plány do budoucna.

Apple iPhone. foto: GABRIEL BOUYS AFP

Z jeho údajů vyplývá, že se mu během prvních tří měsíců roku podařilo prodat 1,703 miliónů kusů, což v úhrnu činí již úctyhodných 5,407 miliónů přístrojů. Tyto počty se týkají prodaných telefonů bez ohledu na to, jestli jsou pak odblokovány. Odhaduje se, že 20 – 40 % iPhonů je pak používáno v jiné síti a až 40 % z tohoto počtu v síti operátora China Mobile.

Apple k těmto odblokovaným přístrojům zaujímá ambivalentní postoj. Na jedné straně před takovým počínáním důrazně varuje a snaží se mu všemožně bránit, dobře však ví, že by čísla nikdy nebyla tak optimistická, pokud by odblokace nebyla možná.

Plány firmy na rok 2008 jsou totiž skutečně velkolepé – dostat číslo úhrnného prodeje na 10 miliónů, a tak ovládnout jedno procento světového trhu s mobilními telefony. Hodně se tak očekává zvláště od vstupu na ruský trh.

V této souvislosti opět ožívají spekulace, jestli a kdy se iPhone bude oficiálně prodávat i u nás. Stojaté vody poněkud rozvířilo zástupců T-Mobile, podle nichž to mají být oni, kdo iPhone uvede na český předvánoční trh a to dokonce v nové, vylepšené verzi s podporou 3G. Až čas však ukáže, nakolik svá slova míní vážně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!