Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Azteca: kulaté barevné dobrodružství

Věda

  6:00
Některé hry si svým geniálním nápadem zajistí nesmrtelnost. Například Tetris, Arkanoid a nyní už i typ her, které nejspíše znáte z mobilních telefonů pod názvy Zuma nebo Luxor. Nyní jsme se dočkali jejich freewarového zpracování.

Azteca přináší atraktivní grafiku. foto: GameTop.comReprofoto

I když nápad sestavovat barevné kuličky do trojic není nijak extra originální, stačí pár drobných modifikací a rázem před sebou máme zbrusu novou hru a hodiny zaručené zábavy.

Azteca

Jde jen o to, že zdrojové barevné kuličky se pohybují v korytech. A to tak dlouho, dokud nedosáhnou svého cíle, což pro vás znamená konec hry. Proto musíte chytrým způsobem vystřelovat další kuličky tam, abyste vytvořili co nejdelší stejnobarevné řetězce.

Azteca

Tu a tam se za odměnu dočkáte nějakého bonusu. Asi nejzábavnější bývají nejrůznější rakety umožňující zkrátit délku hada pomocí hrubé síly a tak dále. Velkou dynamiku do hry vnáší proměnlivý tvar koryt, který vás přinutí nejenom bez rozmyslu střílet, ale i plánovat, předvídat a strategicky uvažovat.

Azteca

Azteca má podobně jako ostatní podobné hry dvě zásadní výhody: svým líbivým vzezřením a nenáročností se zalíbí širokému okruhu hráčů. Někteří z nich si pak na ní vytvoří dík ohromné hratelnosti až patologický návyk. Takže pozor.

Domovská stránka projektu

Autor:
Témata: Luxor, Raketa, Zábava