Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Facebook kupuje konkurenční službu FriendFeed

Věda

  10:16
Největší sociální síť na světě Facebook dnes oznámila, že kupuje společnost FriendFeed. Internetová služba této firmy umožňuje uživatelům zjistit, co dělají jejich přátelé na všech typech sociálních internetových stránek. Cenu firmy nezveřejnily.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Zatím není jisté, co má přesně Facebook se svojí nejnovější akvizicí v plánu. Firma uvedla, že stránky FriendFeed.com budou fungovat jako doposud a společnost nyní bude rozhodovat o dalších plánech na delší období.

Facebook dodal, že převezme všech 12 zaměstnanců firmy FriendFeed a její čtyři zakladatelé, Paul Buchheit, Jim Norris, Bret Taylor a Sanjeev Singh, získají seniorské pozice v inženýrském a produktovém týmu Facebooku. Všichni čtyři dříve pracovali pro Google. Podle analytiků jsou noví, talentovaní zaměstnanci největším přínosem akvizice.

Facebook má více než 250 milionů registrovaných uživatelů. V květnu společnost oznámila investici 200 milionů USD od ruského investora Digital Sky Technologies. Společnost očekává, že její příjmy v letošním roce stoupnou o 70 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

FriendFeed

FriendFeed je online služba, která na jednom místě slučuje aktualizace z komunitních serverů, blogů, RSS kanálů, Twitteru apod. Prostřednictvím této služby lze rovněž komentovat nejrůznější události, diskutovat a vytvářet příspěvky. K používání FriendFeed není třeba nic instalovat - sdílení informací probíhá přes webové rozhraní, e-mail, telefon a nově také Facebook. Služba FriendFeed byla založena v říjnu 2007 a denně ji navštíví zhruba jeden milion uživatelů.

Autoři: ,