Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Falešná zpráva letí webem: Facebook kšeftuje s fotkami

Média

  17:11aktualizováno  20:09
Na komunitní síti Facebook a po internetu se v posledních dnech začala šířit zpráva, že Facebook porušuje ochranu osobních údajů a povolil svým inzerentům používání uživalských fotografií, aniž by s tím dotyční souhlasili. Vedení Facebooku tvrdí, že jde o falešnou zprávu.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Zpráva kromě samotného varování obsahuje také návod, jak údajnému neoprávněnému předávání fotografií zabránit:

Co se píše na Facebooku

Facebook has agreed to let a 3rd party advertiser use your posted pictures without your permission. Click on SETTINGS up where you see the log out link. Select PRIVACY SETTINGS. Select NEWS FEEDS AND WALL. Select the tab that reads FACE BOOK ADS. There is a drop down box; select NO ONE. Save your changes.

Facebook souhlasil s tím, aby inzerenti užívali vaše fotografie bez vašeho svolení. Klikněte na NASTAVENÍ, které se nachází vedle odhlašovacího odkazu. Vyberte NASTAVENÍ SOUKROMÍ. Přejděte na položku NOVINKY a ZEĎ. Zvolte záložku FACEBOOK REKLAMY. Ve spodním okénku vyberte NIKDO. Uložte změny.

Podle Barryho Schnitta, manažera komunikační politiky Facebooku, je tato zpráva falešná, což podkládá tvrzením, že nebyly provedeny žádné změny v licenčních podmínkách, které by inzerenty opravňovaly používat obrázky patřící uživatelům komunitního serveru.

Reklamy s fotografiemi, které odstartovaly tyto zvěsti, prý nepocházely od Facebooku, ale inzerenti je umístili do svých aplikací, čímž došlo k porušení smluvních podmínek. Společnost už je vyzvala, aby byly z aplikací odstraněny.

Autor: