Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Feustel s Krtkem bude v Česku besedovat

Věda

  16:00
PRAHA - Americký astronaut Andrew Feustel, se kterým se do vesmíru podíval i pohádkový Krteček, v Česku zavítá do sedmi měst. V nich proběhnou zdarma besedy s veřejností i autogramiády.

Adrew Feustel s Krtečkem ve vesmíru. foto: ČTK

Feustel přicestuje do Česka 29. července na pozvání Akademie věd ČR (AV ČR) a zdrží se až do 10. srpna. Doprovázet ho budou jeho dva synové a také manželka Indira Feustelová, jejíž maminka je Češka a otec Ind a díky které Feustel na palubu raketoplánů při obou svých letech přibral nějakou věc spojenou s Českem.

První beseda s veřejností a autogramiáda proběhne 1. srpna v budově AV ČR v Praze. V následujících dnech se za zájemci o kosmonautiku rozjede do dalších šesti českých měst: Českého Krumlova, Českých Budějovic, Pardubic, Zlína, Valašského Meziříčí a do Brna.

BESEDY S ASTRONAUTEM FEUSTELEM:

Pondělí 1. 8. PRAHA - Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1 - 18:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem.

Středa 3. 8. ČESKÝ KRUMLOV - Regionální muzeum Český Krumlov - 14:30
Krátké neformální setkání s astronautem nad keramickým modelem Českého Krumlova přístupné veřejnosti, možnost autogramů a fotografování. Do 15 hodin.

Středa 3. 8. ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hvězdárna a planetárium České Budějovice, Zátkovo nábřeží 4 - 18:30
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem.

Čtvrtek 4. 8. PARDUBICE - Sukova síň Domu hudby v Pardubicích, Sukova třída 1260 - 18:30
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem.

Pátek 5. 8. ZLÍN - Academia centrum Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Mostní ulice 5139 - 14:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda.

Pátek 5. 8. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Hotel Apollo - 18:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda. V rámci příchodu a odchodu návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem a také expozici o kosmonautice.

Neděle 7.8. BRNO - Kulturní dům Soběšice, Zeiberlichova 48, Brno - 18:00
Beseda pro veřejnost a autogramiáda.

Pondělí 8.8. BRNO - Nádvoří Nové radnice a prostory Mincmistrovského sklepa - od 14.30 do 17.30
Astronaut Krtek v Brně - program pro děti. Od 16:30 návštěva astronauta Feustela, autogramiáda a fotogramiáda (do 17:30). Návštěvníci budou moci shlédnout vybrané vítězné práce výtvarné soutěže Do vesmíru s Krtkem.

Astronaut Feustel se do vesmíru poprvé podíval v roce 2009 jako účastník letu raketoplánu Atlantis k poslední servisní misi u Hubbleova kosmického dalekohledu. Tehdy si s sebou přibalil Písně kosmické Jana Nerudy a českou vlajku.

Jeho druhá mise proběhla letos v květnu. Na palubu raketoplánu Endeavour letící k Mezinárodní kosmické stanici vzal tentokrát plyšovou postavičku Krtečka, kterou vytvořil výtvarník Zdeněk Miler. Přesně tohoto Krtečka cestovatele přiveze Feustel i do Česka.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat