Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Modernizace sítě T-Mobile v plném proudu

Věda

  6:00
Modernizace sítě druhé generace (GSM), kterou T-Mobile oznámil na konci října minulého roku, má za sebou úspěšné zahájení.

Ilustrační foto. foto: T-MobileReprofoto

Instalace nových zařízení odstartovala nejprve ve vybraných oblastech na Plzeňsku a nyní pokračuje v Brně. Dosud bylo vyměněno 122 základnových stanic (BTS) a 3 řídící stanice (BSC). V současné době jsou plány takové, že by každý měsíc měly být zprovozněny čtyři nové BSC (včetně desítek BTS), od června pak dojde k navýšení na 8 řídících stanic měsíčně. Dalším regionem, který se může těšit na vylepšenou síť, jsou jižní Čechy.

Do roku 2010 hodlá operátor nahradit všech 4500 BTS a 150 BSC technologií od společnosti Huawei. Díky tomuto projektu budou moci všichni zákazníci T-Mobile využívat datové přenosy EDGE v celé sítí a zároveň by se měla zvýšit celková kvalita poskytovaných služeb.

Protože většina prací – vyjma těch výškových – probíhá v nočních hodinách, je dopad na služby pro zákazníky minimální. Během jedné až dvou nocí se vždy zprovozní celá oblast zahrnující několik desítek vysílačů a řídící stanici.

 

Autor: