Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Španěla bez pesticidu v těle nenajdete

V těle přetrvávající organické látky – například zbytky pesticidů – přijímáme spolu s potravinami a vodou. Tyto látky mají schopnost akumulovat se v lidské tukové tkáni a jsou klasifikovány jako potenciálně nebezpečné lidskému zdraví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

kvik

10. 1. 2008 23:39
0 0
možnosti

kvik

10. 1. 2008 23:42
Re: Oh a rovnez tak amika bez pesticidu

The San Francisco based organization analyzed data collected by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) for its "Second National Report on Human Exposure to Environmental Chemicals." The CDC study, released in January 2003, reported the levels of 116 environmental chemicals - including 34 pesticides - in 9,282 people nationwide.

"None of us choose to have hazardous pesticides in our bodies," said Kristin Schafer, Pesticide Action Network (PAN) program coordinator and lead author of the report. "Yet CDC found pesticides in 100 percent of the people who had both blood and urine tested".

---------------------------------------------------

Tak to vidite brouci, 100% amiku ma pesticidy a nekteri pry i s toxickym nakladem pesticidu v telicku!

0 0
možnosti

Jap

10. 1. 2008 22:48
Dobry priklad jak dnes technicti ignoranti ovladaji media

Dnesni moderni pristroje jsou schopny bez problemu ohalit pritomnost atomu chemickeho prvku na hvezde, ktera se nachazi na druhe strane vesmiru. Stejne tak je dnes mozne v laboratori odhalit pritomnost nejake chemicke latky, nejake molekuly i v koncentraci nensi nez , 1 : 10,,000,000.000 , tedy vetsinou v koncentracich mensich nez jake mohou poskodit ci vubec ovlivnit zdravi . Takze otazkou neni zda je urcita latka pritomna v tele , to je skoro kazda latka, vyskytujici se v nasem prostredi. Otazkou musi vzdycky byt, kolik ?????? , co je prijatelne mnozstvi a co neni. A to plati o latkach umelych i prirozene se vykytujicich. I nektere prirozene vyskytujici se latky mohou byt cloveku extremne nebezpecne, zatim co vetsina umele vyrobenych latek je neskodna. Jestli tomu neverite, zeptajte se nekoho kdo byl usktnut kobrou, a prezil to .

Proto kdyz dnes ctete clanek o pritomnosti skodlivych latek v lidskem tele a v lidskem prostredi, bez toho aby vam autor clanku zaroven rekl kolik bylo te skodlive latky nalezeno, jak to dela tento clanek, tak musite byt velice opatrni a skepticti. Prave proto ze dnesni pristroje jsou velice citlive a presne, vetsinou zadne zdravotni riziko neexistuje i kdyz je takova latka pritomna a tisknout takove zpravy je zelenacska propaganda a zneuzivani duvery ctenaru..

0 0
možnosti

O:K:

10. 1. 2008 21:06
A co pesticidy u čechů?

Jaké jsou  srovnatelné výsledky studií?

0 0
možnosti

Jindra

10. 1. 2008 17:18
K DDT.

Nevím kdy přesně, ale nejméně od konce WW2 se používalo DDT. To znamená, že existují lidé, kteří mají DDT v sobě 63 let. Studie o těchto lide není. Patrně proto, že by byla dokázána neškodnost chemikálie, která svého času málem, ale bohužel jenom málem, vymýtila malárii. Někdy v šedesátých létech přišel zákaz užívání DDT a malárie v tropech opět likviduje obyvatelstvo. Světová zdravotnická organizace dělá mrtvého brouka, poněvadž jinak by musela přiznat svůj dřívější omyl.

0 0
možnosti

Frtka

10. 1. 2008 20:18
Re: K DDT.

1. DDT se v mnoha zemich 3.sveta stale pouziva (zakaz uzivani DDT ratifikovaly jen nektere staty.

2. V soucasne dobe si anopheles pomerne rychle vyvyji rezistenci k DDT...

0 0
možnosti

cb

10. 1. 2008 12:36
Španěla bez pesticidu v těle nenajdete

Jo, je to tak, sousedovi taky našli v těle nějaké Španěly.

0 0
možnosti

Ach jo (bls1)

10. 1. 2008 9:23
Nějak pozadu

Jestli přestali používat DDT až v 80. letech, tak byli nějak zpoždění. Ještě by se mohlo v článku uvést, že už se může DDT někde zase používat. Pro chemické fabriky je DDT bezproblémové. Přímo se na něj neumírá a dlouhodobý vliv se dá vždy zpochybnit.

0 0
možnosti