Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

T-Mobile chystá levnější datový roaming

Evropa

  6:00
V Barceloně se novinkami nechlubí pouze výrobci mobilních telefonů, ale i operátoři. S trumfem se vytasil T-Mobile – dočkáme se levnějších dat a textovek v roamingu.

Levné textovky přijdou vhod hlavně turistům. foto: T-MobileReprofoto

Nynější nastavení cen datového roamingu je takové, že se prakticky nedá využít. 240 korun za přenesený megabajt předurčuje přenos dat v zahraničí pouze do korporátní sféry a i zde je výhodnější (byť méně pohodlné) připojit se k placené Wi-Fi síti.

Tomu by měl být ještě v půli roku konec. T-Mobile pod nátlakem Evropské komise změní svůj ceník tak, aby megabajt dat přenesený v zahraničí nestál více jak dvě eura, tedy zhruba 50 korun. Tato částka je pouze orientační, každý jednotlivý operátor si na jejím základě stanoví částku sám. Pro náročnější zákazníky bude připraven tarif, který za 15 € (385 korun) nabídne 50 MB dat. U obou nabídek platí, že půjdou využít v síti jakéhokoli operátora v EU. Chystá se rovněž zlevnění textových zpráv odesílaných v roamingu, konkrétní ceny však nebyly zmíněny.

Plánované zlevnění je reakcí na slova eurokomisařky Viviane Redingové, která si myslí, že cena za odeslané SMS a přenesená data by neměla být výrazně vyšší, než jaká je v domácí síti. Pokud nedojde do poloviny roku v této oblasti k nápravě, bude Evropská komise nucena k regulaci podobně jako v případě telefonních hovorů.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...