Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

T-Mobile spustí do konce roku 3G síť

Věda

  14:17
Společnosti T-Mobile Czech Republic a Nokia Siemens Networks dnes podepsaly smlouvu o vybudování sítě 3. generace. T-Mobile tak po modernizaci 2G sítě zahajuje letos další velký technologický projekt, který ocení především zákazníci využívající mobilní internet.

Ilustrační foto. foto: T-MobileReprofoto

Strategická dohoda mezi T-Mobile a Nokia Siemens Networks přinese zákazníkům řadu výhod, především mobilní vysokorychlostní datové služby. HSPA technologie představuje jeden z posledních vývojových stupňů sítí 3. generace – UMTS. Její hlavní předností pro zákazníky jsou rychlé datové přenosy – download až 14,4 Mbit/s, upload 5,7 Mbit/s. Zvolená technologie navíc umožní v budoucnu snadný přechod na sítě další generace.

"Poptávka po datových službách v Česku neustále roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit, a to i v současné době, která přináší pro obor telekomunikací řadu výzev," uvedl Roland Mahler, generální ředitel T-Mobile Czech Republic.

Pilotní provoz bude zahájen na podzim v sídle společnosti T-Mobile a jejím okolí na pražských Roztylech.

3G v Česku

T-Mobile na území České republiky již mobilní sítí disponuje, jedná se však o standard UMTS TDD, který je určen pouze pro přenos dat. Firma tuto službu nabízí pod názvem Internet 4G. Konkurenční Telefónica O2 pokrývá signálem 3G většinu krajských měst a jejich okolí. Vodafone svou 3G síť nabízí jen v části Prahy.
Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...