Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Petr Lessy si posiluje PR

Policejní prezident využil příležitosti a veřejnosti sdělil, že za ním stojí prezident Václav Klaus a klub pražských spisovatelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Nebýt za pitomce…
… ale na Českou pozici sypete jeden hloupý příspěvek za druhým (stejně jako Pauk) v naprostém klidu, žejo :)
0/0
11.8.2012 8:42
Foto

Urvisu

Přesná řeč.
0/0
10.8.2012 22:04
Foto

Selinux

Kubice je příliš profláknutý
už od Langera, tyhle tanečky mezi vejci, do kterých vidí pouze zasvěcení, a i ti mohou mít své dílčí zájmy, jsou pro laika těžko uchopitelné, nicméně instink mi říká, že Lessy je pro fungující PČR přínosnější, než Kubice (je normální ba přímo jeho povinností, že kope za svůj resort), krok Kubiceho s "Kubiceho zprávou" byl účelový pro zalíbení se a zajištení si budoucí pozice, ostatně jeho současná ministerská  pozice to dokazuje, Lessy podobné rysy (alespoň doposud) nevykazuje, také fakt, že s nástupem Lessyho byl zrušen interní "bonzácký" předpis, který suploval funkci státního zástupce je krok, který z Lessyho dělá klaďase s téhle kovbojce, já jako civil a daňový poplatník mám jeden jediný zájem a to ten, aby byla v praxi naplněna ústava a jí proklamovaná dělba moci, zákonodárci by tedy měli dát od Lessyho ruce fofrem pryč, věřím, že celá řada lidí to vnímá jak jsem popsal, a útoky na Lessyho voliči zpočítají politikům ve volbách, dost možná i dříve v projevech "občanské nepsolušnosti" a to by si páni politici měli uvědomit!
0/0
10.8.2012 21:31
Foto

Murdoch

Dovolím si trochu poopravit
Dovolím si trochu poopravit Vaši konstrukci při pokusu o výklad dobrého a zlého policajta. Píšete, že Kubice je profláklý už od Langera..., ale nebyl to náhodou pan ministr Langer, který ho z funkce odvolal a žádnou trafiku mu nepřidělil, když mu tak dobře sloužil? Nebo opravdu věříte, že byl odejit, aby jako kádrová rezerva na ministra povstal jako bájný Fénix po cca pěti letech, kdy mezitím ho nechali jen tak svému osudu? Co se týče bonzácké vnitřní směrnice - obávám se, že fakticky to bylo trochu jinak. Předpis vznikl za policejního prezidenta Husáka či Martinů, pokud mě paměť neklame, podstatné ale je, že nikoli na jejich popud, ale na popud Langera. Houba opravdu vtipně vysvětlil proč a následně i v plné nahotě předvedl, jak to fungovalo v praxi:-) A nebyl to pan Lessy, který bonz předpis zrušil, skutečnost je taková, že jej zrušil sám pan policejní Martinů po nástupu Johna na ministerstvo. Johnova slova :" první, co jsem nařídil na ministerstvu, bylo zrušit zasílaní těchto svodek z citlivých kauz na prezidium..." Pan Lessy v té době možná velel uniformovaným policistlm na Sev. Moravě:-) Pan policejní Martinů se odporoučel dávno poté a nutno dodat, že na něm klečeli ministři za Veverky, prezident a bůh ví, kdo ještě. Nuže nebylo toto konání dokonanýn naplněním trestného činu útisku, pane policejní prezidente, pane elitní expolicisto Ondráčku, pane odboráři Buřte? Tenkrát jste měli podat oznámení, bo ten útisk byl tak nesnesitelný, že se prezident odporoučel:-) Pan Ondráček v osobní animozita jde dokonce tak daleko, že pro ČP napsal, že za obviněním Drátha stojí Kubice, ani si neověří fakta... Pan Lessy tvrdí, že o odchodu s Kubicem nehovořil a žádný příslib nedal a hle, ono to ve skutečnosti bylo tak, že o odchodu mluvili, ale že za to očekává nějakou trafiku, např. jako pan exnáměstek Husák:-) Pan ministr je hloupý a zbabělý, protože se nezastává policistů v konkrétní kauze... To je ovšem zajímavá logika pánů Buřta a Ondráčka - je to jako by se minstr školství zastával učitelů při oznámkování konkrétního žáka při maturitě, minstr zdravotnictví by se bil v prsa při obhajobě konkrétní operace provedené snad lege artis, ministr spravedlnosti by bránil postupy státních zástupců v konkrétních kauzách a to vše bez toho, že nikdo z nich nezná detaily těchto příběhů... Opravdu zvrácená logika! Kubice s Lessym bojuje ne kvůli tomu, že je stíhána Parkanová, ale od té doby, co se dohadují o snížení stavu "kancelářských" zadků a potažmo penězích pro PČR, tudíž je logické, že policejní odboráři mu nemůžou přijít na jméno a Lessy je pro ně bůh... V souvislosti s Parkanovou jsem nezaznamenal, že by do toho Kubice jakkoli zasahoval, jen to Lessy schytal pouze a jen za ten telefonát s Kalousem ušatým. Tímto netvrdím, že je Kubice svatý a Lessy je ta krysa, jen se pokouším rozšířit drahému čtenáři ČP obzory, že to není tak černobílé, jak to tu někteří "insideři" nastiňují:-)
0/0
13.8.2012 11:19
Foto

Selinux

pane murdochu připouštím,
že z mé strany jsou to skutečně jen dohady a konstrukce, ODS není stranou 1 muže, pokud se nepletu, tak svého času dokonce média přinesla zprávu o tom, že se Langer s Bémem příliš nemusí, a v souvislosti s aférou pražských kolibříků se objevilo v médiích, že kolibřík Janoušek má údajně dokonce rodinně blízko ke Kubicemu, mohl tedy být koník pražské galerky napojené na ODS? Odvážná konstrukce? V žádném případě si nemyslím, že je ve hře jenom černá a bílá, dobro a zlo, nezasvěcenému ale můžou poodkrýt i jiné prameny, ať ty nepublikované z vlastních zdrojů nebo publikované, kdy se dočtete že vlastně šlo o ješitnost a vyřizování si účtů...http://zimmel.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=60. Kubice rozhodně žádné neviňátko není a v určitých kuloárech požívá vážnosti jako "ten taxikář, co by měl táhnout" a domnívám se, že to zdaleka není jenom názor odborářů PČR. Ujišťuji Vás, že mé zdroje rozhodně nejsou odborářské. Ať tak či tak, věřím, že u policie je celá řada lidí, která chce dělat svoji práci dobře a poctivě, již po "zákroku" veveřáka Johna přišli o větší % finanční položku na výpl. pásce než proběhlo v médiích, z minulosti vím, že si policajti dotovali i telefony a PC, jsou li tedy svědky o hádky o prachy na provoz, chápu že bližší košile než kabát, jako dílčí vítězství. Jestliže to pak nabere ještě grády, že se moc zákonodárná snaží klečet na krku té výkonné, jako daňového poplatníka mne dost zneklidňuje. Věci jistě nejsou toliko černobílé a dle Vašich příspěvků soudím, že jste osoba v mnohých věcech velmi zasvěcená, nicméně důvěřuj, ale prověřuj je vždy na místě. Cynik by řekl, veřím jen tomu, co si zfalšuju sám.
0/0
13.8.2012 21:28
Foto

Murdoch

Pane Selinuxi, k reakci mě
Pane Selinuxi, k reakci mě motivovalo zejména to, že - jak jste napsal - pan Lessy se zasloužil o zrušení bonzovací směrnice a proto je on tím důvěryhodným. Co se týče oné spekulace o napojení na Janouška a pražskou partu, nevysvětluje to, proč by Nečas vytáhl z klobouku zrovna jeho, neb Špína, zdá se, inklinuje spíš k Rittigovi, než k Janouškovic hochům. Ale možné to je, nevylučuji to. K těm policistům: i na webu ČP to občas vypadá, že tu zuří válka policistů a expolicistů, jsou v tom osobní animozity, uražená ješitnost, nejde jen o Kubiceho zprávu a o finance. Koneckonců i pan Schneider to sám připustil. Mě jen poměrně rozesmívá, když se tu vytváří atmosféra, že je na někoho vykonáván nátlak a je naplněn trestný čin útisku a podobné zhovadilosti, jako by to bylo nějaké novum a unikum. Na každého někdo tlačí - v zaměstnaneckém poměru jsem to také zažil. Zažil jsem i případ známého, který přišel o příplatek za vedení ( byl sesazen z osobní msty), přišel o osobní příplatek a když ani poté nepochopil, byl umístněn na pracoviště, na kterém by možná 80-90% populace nechtěla a ani neunesla pracovat byť jen jeden jediný den. Až pak to pochopil a přistoupil na dohodu... No nebyl to takříkajíc kurevský útisk?  Vím od policistů, jaké mají problémy s PHM na konci roku, na druhou stranu znám i příhodu, kdy k nahlášenému případu probíhající krádeže přijeli s křížkem po funuse jen proto, že nebyli sto najít tu správnou odbočku z hlavní silnice... A když elitní expolicista vyjadřuje pochybnost nad prokázáním úmyslu řidiči, který stojí na semaforech a svým rozjezdem přehodí ženskou přes kapotu, tak jak takoví elitní policisté mohou vyšetřovat daleko daleko rafinovanější hospodářskou kriminalitu bílých límečků???
0/0
14.8.2012 9:42
Foto

Urvisu

Mám nesrovnalosti
Ad) "Petr Lessy však popřel, že by s ministrem vnitra Kubicem přímo jednal o odchodu z postu policejního prezidenta. Jako důkaz uvedl poněkud bizardní vysvětlení. A sice to, že nedostal žádnou alternativní nabídku." Položil jsem dotaz na vojáka a policistu ze svého okolí a pokoušel se zjistit, zda plukovník Petr Lessy uvedl "bizarní argument", když hovořil o absenci nabídky alternativní práce/pozice (tady nejde apriori o lukrativní pozici). Pokud mělo proběhnout seriózní jednání mezi dvěma profesionály, Kubicem a Lessym, o změně pracovní pozice policisty, pak nabídka náhradní funkce/pracovní pozice je v armádě stejně jako u policie zcela standardní záležitost a nikoliv bizarní argument, voják ani policajt si nemůže v rámci pracovního zařazení dělat co se mu zlíbí, pokud tedy nehodlá svléknout uniformu zcela. Petr Lessy prostě jen poukazuje na holá fakta. Ad) "Kdo podporuje Petra Lessyho?"… Docela mne mrzí (pokud je tomu tak), že Petr Lessy neuvedl kromě prezidenta ČR a Klubu pražských spisovatelů také 6473 policajtů a řadových občanů, kteří podepsali petiční arch na jeho podporu: http://www.petice.biz/stojime-za-policejnim-prezidentem Jedná se o občany, kteří situaci sledovali a pozadí sporu mají podle mého názoru docela podrobně nastudováno, pod petici nelajkovali jen tak z nudy.
0/0
10.8.2012 20:14
Foto

J93a49n 42S39c48h13n42e81i65d69e16r 3194238856746

Mě tedy nikoliv.
Naopak. Kolega Ondráček se dokázal povznést nad osobní rovinu (a podle vašich náznaků soudě, nejde o nic malicherného), a projevil se "státnicky". A to je v současné době řídký, o to více chvályhodný čin.
0/0
10.8.2012 18:37
Foto

Ondráček Zdeněk

K zamyšlení
Petr Lessy není dobrý policejní prezident a ani jím být neměl. To je můj názor. Nevím, jak Petr, ale já jsem od policie neodešel kvůli Martincovi, ale kvůli systému, který na útvaru byl a který tam i přetrvává. Jak sám víš jsou tam někteří lidé, kteří by měli být již dávno postaveni mimo službu, pokud né již odstíhání. Jenže na to tady nemáme schopnou GIBS. Ti si troufnou jen na ...., ale škoda slov. Martinec pod tlakem veřejnosti na počátku svého ředitelování tomu systému musel trochu ulevit, ale svoji nekompetentností, bez dalšího kroku, kterým měla být celková reforma útvaru, tak, jak ji navrhoval a prosazoval bývalý náměstek Jirka Veselý, to celé nakonec jen zakonzervoval a nyní přežívá stejně jako Lessy. Jestli tam Martinec vydrží je mi v tuto chvíli úplně jedno, protože nyní jde o víc.   Pokud mám volit mezi dvěma zly, tak volím to menší. Pokud odejde Lessy tak ODSka a TOPka se svými kmotry si na tento post dosadí svého muže, který vše vrátí do starých kolejí. Každé zahájení úkonů, každá domovka či jiný úkon se zase budou hlásit bůh ví kam a komu. Mě právě hrozně vadilo dělat toho blbce, který se podepisuje pod něco, co v závěru ani nevytvořil a pak za to nést případnou odpovědnost. Nejdříve se musí změnit ministr vnitra, protože Kubice je absolutně neschopný (nebo všehoschopný) a v budoucnu bude přezdíván jako hrobař policie. Ale to zřejmě až po volbách. Nezbývá než vydržet.Promiň, možná jsem tě svým postojem zklamal, ale snažím se na věc koukat ze široka a trochu dále do budoucna.  
0/0
10.8.2012 18:33
Foto

Jozef Valiašek

Kloubouk dolu za takovou
Kloubouk dolu za takovou uprimnost. Dva opravdu vyzivne prispevky popisujici situaci v PCR. Drzim vam palce ve vasi novinarske praci.
0/0
11.8.2012 6:13
Foto

Ondráček Zdeněk

....
Děkuji Vám, pane Valiašku.
0/0
11.8.2012 14:37
Foto

Aspire

 
 
0/0
15.8.2012 11:12
Foto

Judr. Marek Kalina

Lessy by měl táhnout
Je naprosto pod úroveň, že se LEssy drží funkce ačkoli ví, že mu jeho vlasní šéf nevěří ani pozdrav. Navíc Lessyho usvědčuje ze lži i pro-socanský deník Právo. Ze lži a z pokusu a manipulaci. Docela se těším, co na to taková pan Schneider, který do Lessyho integrity tolik nainvestoval... To se jemu a jemu podobným hodit do krámu nebude... 
0/0
10.8.2012 17:13
Foto

J64a32n 48K16r58u54p48k13a 9891954512977

Víte, proč se stal Kubice
Víte, proč se stal Kubice ministrem, resp. proč funkci přijal? Kubice je všechno jiné než to, co by měl ministr vnitra dělat: tedy hájit státní zájmy. Státní zájem je něco jiného než partikulární zájem nebo dokonce, úžeji řečeno, zájem zabezpečit se na "staré kolena." Lessy, paradoxně po té, co ztratil mocenské zastání v osobě Bárty, ztělesňuje pravý opak: brzdí právě ony dílčí zájmy a prosazuje ty veřejné. Jako právník byste měl vědět, že z hlediska dělby moci ve státě je pro demokracii naprosto v pořádku, že politik nemůže vysokého státního úředníka sesadit z vlastní vůle, ale suspendace je možná jen na základě přísně právních důvodů jako sankce.
0/0
10.8.2012 19:46
Foto

Judr. Marek Kalina

RE:
Já vím jen to, že bych nikdy nepracoval pod někým, kdo si o mě myslí, že jsem pitomec... Navíc Lessy vstupuje do politiky, bez důkazů obviňuje ministra financí a nejnověji lže o ministrovi vnitra a pak se snaží ovlivnit nonináře, viz. deník Právo. A ten jistě není provládní...
0/0
11.8.2012 8:18
Foto

J53a92n 11K82r90u12p18k89a 9911784832227

Pravda je něco jiného než soudní důkaz,
pane Kalino. Z toho, že Kalousek má již léta spadeno na PČR v souvislosti sletitým vyšetřováním vlastní osoby ohledně vraždy jeho příbuzného, se kterým vesele podnikal pak jen plyne, že ministr financí, jinak darebák a veřejný nepřítel, je přirozeně k policii za všech okolností podjatý. Jen těžko lze pak brát názor takového člověka za objektivní. Já jen bezpečně vím, že v TOP 09 probíhá cca 1 rok těžký boj o to, jak se zbavit jmenovitě Kalouska a zejm. býv. lidovců a odstavit je od výkonných funkcí ve straně.
0/0
11.8.2012 11:07
Foto

Ondráček Zdeněk

Lessy hraje o hodně.
Tak se zdá, že se plně povrzují mé myšlenky z příspěvku zveřejněného na portálu ČP dne 18.7.2012  http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/politicky-tlak-na-lessyho-zacina-nahanet-hruzuTlak Kubiceho na odchod Lessyho z funkce hraničí s trestným činem, a to nejméně útisku. V této chvíli chci hlavně věřit, že pan policejní prezident je takový profík, že si shromážil dostatek důkazů, protože tady už půjde do tuhého. Kubice bude svůj tlak na Lessyho stupňovat a celá věc může skončit až u soudu (tedy pokud Lessy jako obvykle necouvne). Oproti Kubicemu má však Lessy jednu výhodu. Kubice není moc chytrý a když promluví, je to obvykle perla. Tím pádem bude mít veřejnost na své straně.  Myslím, že policejní prezident Lessy by nyní měl být velmi ostražitý a pečlivě vážit každé slovo a každý svůj čin. Zde nejde totiž jen o Lessyho, ale o další funkčnost a nezávislost Policie ČR.Pane plukovníku Lessy v tomto máte moji podporu, zde již není kam couvat.
0/0
10.8.2012 16:01
Foto

Byvaly

Trochu jsi mě zklamal.
Asi zapomínáš, že díky Lessymu se k funkcím dostali zpátky gauneři typu Martinec a myslím, že to jsou lidi, kvůli kterým jsi ty a Petr Vincenz opustili řady policie.
0/0
10.8.2012 17:44
Foto

J10a22n 62S50c71h44n87e24i19d52e12r 3564978306596

Lze to vidět i trochu jinak.
Hlavně to "říkání si o funkci". Lessy si o žádnou funkci nemusí říkat, jednu má, docela dobrou, a velice zřetelně ji nemíní opustit. Zákonodárci jsou nyní konfrontováni se svou nedozírnou moudrostí (výjimečně bez ironie: udělali něco moudrého, čemuž tehdy jako přízemní politikáři nedohlédli konce). Učinili totiž policejního prezidenta těžko odvolatelným, tudíž velmi odolným vůči tlakům zvnějšku - a nyní pobíhají jako ratlíci kolem a chtějí, aby slezl z hrušky na zavolání, jako tomu bylo dříve. V tom ostnu, že se ministr nebavil s policejním prezidentem o jeho dalším působení v případě jeho odchodu, má Lessy stoprocentně pravdu. Jenže chtít po Kubicem kultivované a zejména prozíravé jednání, to by bylo asi příliš troufalé (mám s ním opravdu nepěknou vlastní zkušenost). A že by Kubice ovládal "umění odchodu", o tom již ani nemluvě. To je ale nedostatek vlastní všem revolucionářům, ať již pravým nebo levým. Nedovedou se povznést nad své osobní animozity - a odcházející příslušníky ozbrojených a zpravodajských sborů svým neomaleným jednáním silně motivují k tomu, přejít úplně na druhou stranu barikády. Nadto - označil-li US snížení platů soudců zákonem za ohrožení jejich nezávislosti, jak vyhodnotit snahu o snížení platu PP, k němuž nejsou zákonné nástroje?A závěrem ještě jedna věc, které jsme se dotkli ve zmíněném rozhovoru, kterou je ale třeba, jak vidno, stále opakovat: policie má své úkoly dané zákonem. Jestliže politici řeknou "A" a sníží stavy policistů, musí politicky doříci i ono "B", a změnit opět zákonem koncepci policie. Nemohou to chtít po "úřednících". V tom je vidět příznačný zmatek současné vládní garnitury, která dělá politiku tam, kde by jí dělat neměla, a v prostoru výsostně politickém má vakuum.Ne, nesouhlasím s tím, že by zmatky, srabáctví a neodpovědnost politiků měli odnášet úředníci, ani ti nejvyšší.
0/0
10.8.2012 15:28