27. března 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne | foto: Orbis Link

Jak během jedné dovolené překonat bez letadla oceán a procestovat dva kontinenty? Lodí z Evropy do Ameriky to není jen pro aerofobiky, ale i pro všechny milovníky dalekých krajů, skvělé zábavy a dobrodružství jako za starých časů. Plavba do New Yorku je zážitek na celý život.

Proč v době letadel používat k přepravě mezi evropským a americkým kontinentem loď? Kromě toho, že je ideální pro všechny, kdo trpí strachem z létání, nebo jim je zapovězeno ze zdravotních důvodů, nabízí ve srovnání s letadlem spoustu výhod.

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne

Ano, doba transatlantické plavby se počítá na dny, ale právě proto je na lodi k dispozici nespočet atrakcí. Loď je mnohem větší než letadlo a je v ní dostatek prostoru na zábavu, bohatý společenský život i vaše zavazadla. Navíc může zastavovat na různých zajímavých místech.

Na plavbu přes Atlantik budete vzpomínat celý život. Zvláště, absolvujete-li ji na plovoucím zázraku Queen Mary 2, vzdávajícím svým jménem hold skotské královně Marii Stuartovně. Na vlastní kůži zažijete, jak se dostávali lodí přes Atlantik naši předci.

Queen Mary 2 se představuje

Vznešená a prostorná Queen Mary 2 je symbolickým pokračovatelem zlaté éry zaoceánských plaveb z přelomu 19. a 20. století. Už její rozměry jsou ohromující – délka 345 m a výtlak 150 tisíc BRT z ní v letech 2004 až 2006 dělaly největší dopravní loď na světě. Na stavbě se dodávkou koupelen, jeřábů a navijáků podílely i české firmy.

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne

„Díky Queen Mary 2 jsem měla možnost navštívit význačné newyorské galerie, v což jsem kvůli své zdravotní indispozici ani nedoufala,“ svěřila se milovnice umění Markéta Královcová, která si komfort nejluxusnější lodi světa užila už dvakrát.

Důrazem na bezpečnost, maximálním pohodlím a rozsahem služeb si během plavby z Evropy do New Yorku můžete být jisti. Na nudu není čas; k vybavení lodě patří největší plovoucí knihovna, planetárium, divadelní sál s lóžemi, kino či kasino. Bohatý program často spoluvytvářejí performancemi samotní cestující.

Britskou noblesu ucítíte na každém kroku, ale je spíše povznášející než obtěžující. Pánové se sice na večeři v honosné, třípatrové restauraci Britannia bez saka nedostanou a dámám je účast na plesech povolena výhradně v klobouku, podobně jako na věhlasných dostizích v Ascotu, celková atmosféra však ze všeho nejvíce připomíná pohádku. Kde jinde byste to zažili?

Plavba do New Yorku vás okouzlí

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne

S lodí Queen Mary 2 britské společnosti Cunard Line se po celý rok setkáte na trase mezi New Yorkem a anglickým Southamptonem. Cestovat do přístavu nalodění lze mezinárodním linkovým autobusem do Londýna a následně přímým vlakem či busem do přístavu Southampton. Třikrát za rok se vyplouvá z Hamburku. Plavba do New Yorku trvá 8 dní (7 nocí), mimo letní měsíce je prodloužená do kanadského Québecku, nebo přes Ford Lauderdale nebo o ostrovy Karibiku. Ceny za jednosměrnou plavbu ve vnitřní kajutě začínají na 30 tisících Kč, lze zakoupit i zpáteční jízdenky.

Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne
Nemůžete létat? Plavba do New Yorku vás nadchne

Za zdoláním Atlantiku se nevydává jen Queen Mary 2. Obraťte se na cestovní kancelář Orbis Link a vyberte si třeba z pestré nabídky dalších transatlantických plaveb jiných oblíbených lodních společností: Costa Cruises, MSC, NCL, AIDA a dalších.