Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 15 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Poslouží studium MBA jako pojistka v ekonomické krizi?

Poslouží studium MBA jako pojistka v ekonomické krizi? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslouží studium MBA jako pojistka v ekonomické krizi? | foto: Cambridge Business School s.r.o.

Budoucnost je nejistá – zdá se, že toto odvěké rčení nabralo za poslední rok až hrůzostrašné obrysy. Pandemie koronaviru má za následek zkázu snad na všech frontách – zdravotní, sociální i ekonomické. Navíc je pravděpodobné, že právě ty poslední jmenované důsledky tu s námi zůstanou opravdu dlouho.

Jak se tedy připravit na trh práce, který bude tvrdší než kdy dřív? Začněte zvyšovat cenu sebe jako profesionála.

Na události, které nás všechny zastihly na jaře loňského roku, je prakticky nemožné připravit se dopředu. Nikdo nic takového zkrátka a dobře neočekával. Na co se ale my všichni připravit můžeme naopak docela dobře? Na svou vlastní kariérní cestu v budoucnosti.

Historie mluví jasně – ať už je situace jakákoli, z dlouhodobého hlediska vždy vyhrávají ti, kteří se neustále vzdělávají a pracují na svých dovednostech. Buďte nenahraditelní. Krize přicházejí a odcházejí – ano, firmy tehdy musí seškrtávat rozpočty a zbavit se některých zaměstnanců. Ti klíčoví ale téměř vždy zůstávají. Anebo si prakticky okamžitě najdou nové slibné místo.

Znalosti s důrazem na praxi – to je studium MBA

Pojem studium MBA jste už pravděpodobně zaslechli. A není se příliš čemu divit – právě po této formě vysokoškolského vzdělání stále častěji sahají nejen manažeři, ale vlastně kdokoli, kdo se věnuje obchodu, komunikaci firemnímu nebo se prostě jen rád rozvíjí v tématech, která jsou pro dnešní dobu klíčová.

V žádném případě tady nechceme hanit tradiční akademické formy studia. Ty jsou velmi důležité, nicméně MBA studium úspěšně překonává jakousi propast mezi teorií a praxí. A právě tento kontrast je tak klíčový. I my totiž věříme, že je třeba pracovat a postupovat především chytře a efektivně.

Čerpejte ze zkušeností profesionálů

V České republice tuto (nejen) na západě velmi populární formu studia nabízí například Cambridge Business School v Praze. Najdete zde širokou nabídku MBA programů, jež jsou postaveny na profesních zkušenostech předních odborníků na konkrétní obory a témata. Management, řízení a další oblasti moderního světa jsou velmi dynamické. Možnost učit se ze zkušeností, přešlapů a vítězství těch nejlepších může být více než inspirativní.

Žádný zaplacený titul

Mezi hlavní výhody programů MBA patří fakt, že jsou flexibilní. Standardní studium vám zabere 15 měsíců a přímo v budově školy se během té doby ukážete jen několikrát. K dispozici dostanete všechny studijní materiály a samozřejmě nechybí ani možnost konzultací přímo s lektory. Studium tak dokážou zvládnout například i ti nejvytíženější manažeři.

V žádném případě ale nečekejte nějaký zaplacený titul. Tady to opravdu nechodí tak, že byste jen zaplatili školné a čekali na diplom. V Cambridge Business School velmi dbají na tradici a hodnoty MBA a dávají důsledný pozor na to, aby si jejich absolventi osvojili opravdu nadstandardní úroveň dovedností.

Studijní programy, které jsou opravdu aktuální

Na Cambridge Business School si v současnosti můžete zvolit z více než desítky studijních programů v českém jazyce. Mezi ty aktuálně nejoblíbenější patří například Krizový management, během jehož studia se seznámíte se všemi důležitými principy strategického plánování a řízení podniku za jakýchkoli okolností a období. Taková praxe je pro dnešní obchodníky, manažery a podnikatele naprosto zásadní. Změny jsou totiž stále rychlejší a pokud se s nimi naučíte počítat a pracovat, bude se vám dařit lépe než těm nepřipraveným. V tomto programu si také osvojíte základy vedení týmů a témata, jako je krizový management. Program je zkrátka určený pro všechny, kdo chtějí pracovat efektivně a prosperovat za všech okolností.

Pokud vás studium MBA zaujalo, je ten nejlepší čas podat si přihlášku. Přejeme hodně štěstí na vaší kariérní cestě.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...