31. července 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

3 nejoblíbenější destinace letošního léta

3 nejoblíbenější destinace letošního léta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 3 nejoblíbenější destinace letošního léta | foto: ČTK

Ještě jste si nevybrali, kam letos pojedete na dovolenou? Tak to je nejvyšší čas. Seznámíme vás se třemi nejoblíbenějšími destinacemi letošního léta. Kam Češi nejčastěji létají?

Řecko se vám dostane pod kůži

Nádherná země, která láká architekturou, pohostinností i levnými letenkami. Dovolená v Řecku se promění v nezapomenutelný zážitek. Najdete tu nejkrásnější evropské pláže, potkáte milé lidi, ochutnáte skvělé jídlo. Turisty ale láká i na historické památky. Co si v Řecku nesmíte nechat ujít?

Athény

Hlavní město Řecka a zároveň jedno z nejstarších měst světa. Obdivovat můžete posvátný athénský pahorek Akropolis. Gigantická stavba, která stojí na skalním pahorku s antickým chrámem Panthenón, který vyjadřoval moc, demokracii a peníze. Akropolis je od roku 1987 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

3 nejoblíbenější destinace letošního léta

Soluň

Druhé největší řecké město. Právě odtud vyrazili v roce 896 nám dobře známí věrozvěsti Cyril a Metoděj. Za návštěvu stojí zdejší přístav, Aristotelovo náměstí i Bílá věž.

Řecká kuchyně

Základem všech jídel je koření, olivový olej a bylinky. Kopr, česnek, oregano, citron – bez toho si řeckou kuchyni představíte jen těžko.

Nejoblíbenější destinace Řecka

Kréta láká na skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, antické památky i krásné pláže s Modrou vlajkou. Rhodos milují hlavně surfaři. Za návštěvu stojí kromě pláže i potápěčské lokality a Údolí motýlů. Zakynthos je oblíbený pro své písčité pláže, taverny a zábavu na plážích.

3 nejoblíbenější destinace letošního léta

Kanárské a Baleárské ostrovy

Nejznámější španělská souostroví, která lákají davy turistů nádhernými písčitými plážemi a čistým mořem.

Kanárským ostrovům se přezdívá „ostrovy věčného jara“. Poznejte krásy Tenerife, domova delfínů – strmé útesy, jedinečné stromy druhu Drago Milenario. Navštivte rezervaci Montaña Roja (Červená hora). Ochutnat můžete banány, které se nesmí kvůli své velikosti vyvážet. Zdejší pláže jsou z černého lávového písku.

Baleáry lákají turisty už dlouhá léta. Mallorca, Menorca a Ibiza jsou neznámější z Baleárských ostrovů. O čtvrtém z nich, Formenteře, se příliš nemluví. Mallorca se pyšní krásným a členitým pobřežím a úžasnou horskou scenerií. Pláže jsou dlouhé a písčité. Menorca je menší a klidnější ostrov. Voda je tu tyrkysově modrá, písek rezavý. Ibiza je oblíbená mezi mladými lidmi pro svůj noční život. Pláže jsou krátké a písčité, staré město Ibizy je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Turecko

Země dvou kultur láká písečnými plážemi, krásnými letovisky, šumícím mořem a třemi stovkami slunečných dní.

Oblíbeným letoviskem je Alanya s krásnými plážemi, kdo hledá noční život zamíří do letoviska Marmaris. Novějším střediskem je Belek s luxusními hotelovými komplexy, který je rájem golfistů. Orientální atmosféra vládne v Antalye, která je perlou Turecké riviéry. Pláže jsou tu dlouhé a rozmanité. Od sytě zelených borovicových porostů po písečné a kamenité pobřeží. Voda je tyrkysově modrá a teplá.

3 nejoblíbenější destinace letošního léta

Najdete na Lidovky.cz