Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co řekne gerbera, tulipán nebo růže? Naučte se květomluvu!

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„A je to příroda, která mne vždy povznáší. Jsem šťastná, když slyším, jak trylkují ptáci. Mám raději květiny než brilianty“, řekla kdysi Aenne Burda, královna odívání. Kytička vykouzlí úsměv na tváři, zažehne jiskřičky v očích, udělá radost. Dejte si ale pozor, co květina říká.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co řekne gerbera, tulipán nebo růže? Naučte se květomluvu! foto: ČTK

Co květiny symbolizují?

V době národního obrození byla znalost květomluvy běžnou záležitostí. Každý florista ji ovládal. Kytice už tak nebyla pouhým svazkem květin, ale dostala hlubší význam. A jelikož pugét z jednoho druhu květin nebyl běžnou záležitostí, ale spíš výjimkou, vyložit si správný význam květin nebylo úplně jednoduché.

Promlouvá druh, kombinace i aranžmá. Vyberte nebo sestavte si kytici přesně dle vašeho přání kdykoli a odkudkoli.

Růže

Miluji Tě! Jak prosté. Růže je od nepaměti symbolem lásky. Jeden z mála významů, které zná snad každý muž. A promlouvají i barvy. Červená až rudá růže značí lásku a vášeň, růžová je pro romantiky a bílá je symbolem nevinnosti.

Gerbera

Značí upřímnost a věrnost. O tom, kdo gerbery miluje zase vypovídá, že jde o romantika a snílka.

Lilie

Když dostanete od svého milého lilii, chce vám tím říct, že jeho láska k vám je upřímná. Bílá lilie je symbolem čistoty a nevinnosti.

Orchidej

Okouzlující květina, která má obměkčit vaše srdce. Vezmete ho už na milost? Vždyť už jen při pomyšlení na Vás mu buší srdce.

Tulipán

Symbol věrnosti, upřímnosti a spolehlivosti. Červený vyjadřuje lásku, žlutý naprostou odevzdanost vaší vzájemné lásce.

Co řekne gerbera, tulipán nebo růže? Naučte se květomluvu!

Slunečnice

Symbol dobré nálady, radosti, energie, sluníčka. Hodí se i na první schůzku, protože vyjadřuje oddanost. Která žena by to nechtěla „slyšet“?

Fialky a pomněnky

Dostat je může být až vzácnost. Dávají vám na vědomí, že máte tajného ctitele, který je nesmělý a ostýchavý.

Karafiát

Květina mnoha tváří. Někteří ji zatracují, jiní milují. Vyjadřuje touhu a okouzlení. Ale pozor na správný výběr barvy. Bílý karafiát je symbolem krásy a jemnosti, žlutý ale vyjadřuje opovržení. Růžový říká „Nezapomenu na tebe“, žíhaný „Už s tebou nechci být“.

Co řekne gerbera, tulipán nebo růže? Naučte se květomluvu!

Šeřík

Jeho vůně mámí naše smysly v květnu. Jindy šeřík nenajdete. Když už ho ale dostanete, je to důvod skákat sto metrů do výšky. Vyjadřuje totiž ty úplně nejčistší city.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....