8. července 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Jak vám pomůže SEO agentura?

Jak vám pomůže SEO agentura? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak vám pomůže SEO agentura? | foto: ČTK

SEO (Search Engine Optimization), neboli jak zní otrocký překlad Optimalizace pro vyhledávače, je dnes již nedílnou součástí byznysu a marketingu. Málokterý podnikatel či společnost se v současné době obejdou bez internetové prezentace. A o to, aby právě ten váš web byl vidět, se stará SEO.

O co vlastně při SEO jde?

Zjednodušeně řešeno jde o sadu opatření, které pomohou vašemu webu zlepšit viditelnost v internetových vyhledávačích. Po kvalitně provedeném SEO by se vaše stránka měla po zadání klíčových slov začít zobrazovat na předních místech ve výsledcích vyhledávání. Zároveň volbou správného množství klíčových slov by její zobrazení mělo být i častější. A zdaleka nejde jen o zobrazení ve vyhledávačích Google nebo Seznam. Při správně nastaveném SEO by vaši stránku měli snáze najít i uživatelé ostatních vyhledávačů či sociálních sítí.

V jakých krocích by měla probíhat kvalitní spolupráce?

Kvalitní SEO agentura by se v první řadě měla zajímat o váš současný stav. A měla by být sama schopna ho na základě svých zkušeností zmonitorovat. První zpráva, kterou byste měli dostat, je tedy informace o vašem aktuálním stavu spolu s návrhy, jak tento stav zlepšit a dovést vás v rámci SEO tam, kde chcete být. Součástí tohoto prvotního monitoringu by měla být především analýza klíčových slov. Agentura by se aktivně měla zajímat o váš byznys, měla by si o něm s vámi povídat. Na základě toho, jak vaše podnikání poznala, by vám měla připravit přehled vhodných klíčových slov, která jsou pro optimalizaci vašeho webu pro vyhledávače nejvhodnější.

Jak vám pomůže SEO agentura?

Otestování z hlediska návštěvníka

Dalším z kroků by mělo být testování nového stavu. Součástí tohoto procesu je i akvizice zaměstnance SEO agentury jako vašeho potenciálního zákazníka a nezávislé otestování jeho dojmu z nových stránek a především jeho chování na vašem webu a klikání na ty správné odkazy ve správném pořadí. Úpravy vzniklé na základě obsahové analýzy by měly vést k tomu, že návštěvníci budou na vašem webu dělat přesně to, co od nich očekáváte a potřebujete.

Linkbuilding jako součást SEO

Nedílnou součástí kvalitního SEO by měl být i linkbuilding efektivně pracující pro vás. Linkbuilding je zjednodušeně řešeno budování sítě zpětných odkazů, kterými se zákazníci dostanou na vaše stránky. Zkušený SEO specialista pro vás získá řadu zpětných odkazů z kvalitních webových stránek souvisejících s vaším podnikáním. To je pro dobrý linkbuilding naprosto klíčové. Chcete-li na svůj web přivést přes zpětné odkazy velké množství zákazníků, nepomohou vám odkazy z webů, které s tím vaším nesouvisejí. Při najímání agentury se tedy ptejte, jaké má konexe právě v tom vašem oboru a zda je v něm schopna získat pro vás kvalitní zpětné odkazy.

Profesionál slibuje reálné výsledky

Profesionální agentura vám nebude slibovat nemožné na počkání. Kvalitní SEO totiž vyžaduje čas. Nejen na přípravu, ale i na zpracování vyhledávači. Nejde pouze o tom, abyste byli na první pozici, jde především o to, aby vám lepší viditelnost ve vyhledávačích přinesla větší množství platících zákazníků. Tedy aby se vaše stránka zobrazovala jako výsledek vyhledávání lidem, které opravdu zajímá. To lze ovlivnit právě kvalitní volbou klíčových slov a dobře odvedenou prací v rámci linkbuildingu.

Něčemu nerozumíte? Ptejte se

To je dobrá rada na závěr. Máte-li o něčem pochybnosti, nebojte se lidí ze SEO agentury zeptat. Nebudete vypadat hloupě. Každý nemůže rozumět všemu. Profesionál by vám ale měl být schopen na každou otázku odpovědět tak, abyste odpovědi porozuměli. Vybafne-li na vás dotyčný s tím, že tomu stejně nerozumíte a on vám teď nemá čas nic vysvětlovat, když jste si ho na tuto práci najali a on to udělá za vás, zbystřete. Jak řekl Albert Einstein: „Pokud to nedokážete vysvětlit šestiletému, sami tomu nerozumíte“.

Najdete na Lidovky.cz