Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN

Možnosti sportování po transplantaci vlasů

Možnosti sportování po transplantaci vlasů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Možnosti sportování po transplantaci vlasů | foto: ČTK

Díky moderní technologii je možné provést transplantaci vlasů i během jednoho dne a proces hojení není takový zdlouhavý, jak pacienti často předpokládají kvůli množství implantovaných štěpů.

Vrcholoví sportovci by se měli vyhýbat namáhavému tréninku s nadměrným pocením pouze první dva týdny. Trénink je možné začít nejdříve s méně namáhavými formami pohybu. Později postupným zvyšováním intenzity je možné zcela se vrátit na úroveň zátěže, která je obvyklá ve vrcholových sportech.

Několik dní před transplantací vlasů však mohou být nezbytné určité změny v denním režimu, aby bylo dosaženo maximálních výsledků.

Několik dní před transplantací vlasů by se měl pacient stravovat podle možnosti zdravě, měl by se vyhýbat pikantním jídlům, kávě a alkoholu. Také energetické nápoje a kouření jsou nežádoucí. Omezit nebo úplně vynechat kouření je obzvláště důležité, protože nikotin zužuje krevní cévy, snižuje schopnost krve přenášet kyslík a tím zhoršuje prokrvení pokožky hlavy. Večer před zákrokem je potřeba důkladné umytí vlasů.

Možnosti sportování po transplantaci vlasů

Zákrok začíná oholením vlasů. Ošetřující lékař - specialista zakreslí dárcovskou oblast a po lokální anestezii se štěpy extrahují. Během zákroku je každé dvě hodiny přestávka. Zákrok je bezbolestný, pacient pociťuje nanejvýš mírně brnění nebo minimálně nepohodlí, které je vzhledem k výsledku zanedbatelné.

Na klinice PHAEYDE trvá transplantace vlasů jeden až dva dny v závislosti na množství potřebných štěpů.

Pooperační informace se týkají následujících oblastí: vyhýbejte se kouření, konzumaci alkoholu, kávy, sycených nápojů, pikantním a kořenitým jídlům. Měli byste se také vyhnout náhlým pohybům a předklonům kvůli dostatečnému zotavení a zregenerování v prvním týdnu. Také se nedoporučuje parní sprcha.

Po druhém týdnu můžete provádět určité druhy lehčích sportů. Nedoporučuje se však prudce zvyšovat intenzitu fyzické aktivity až do třetího týdne.

Během prvního měsíce nenavštěvujte saunu, solárium a plovárnu. Při koupání v mořské vodě je důležité opláchnout si hlavu vodou z vodovodu.

V období po transplantaci vlasů je důležité věnovat větší pozornost základní hygieně. Doporučuje se, abyste se v prvních týdnech po zákroku vyhýbali kontaktu s domácími zvířaty, abyste předešli možné infekci.

Období po transplantaci vlasů je hlavně o regeneraci. Dárcovská oblast může svědit 4-5 dní, budete cítit mírné pálení, avšak tento pocit po několika dnech pomine. Implantována oblast se hojí trochu pomaleji, mohou se zde objevit drobné krusty a hojení trvá 6-12 dní. Po transplantaci nezůstávají žádné rány ani jizvy.

Transplantované vlasy se v pokožce hlavy uchytí prvních 8-12 dní. Protože výběr štěpů je jakýmsi traumatem pro vlasové cibulky, z toho důvodu transplantované vlasy postupně povypadávají. Nebojte se, je to přirozený proces. Vlasové folikuly se ocitnou ve fázi klidu, což trvá po dobu 3-4 měsíců. Po tomto období začne v transplantované oblasti opět růst vlasů.

Potrvá asi 10-12 měsíců, než uvidíte konečný výsledek - plnou hustotu. Během této doby se pacient nemusí zcela vzdát sportu, protože po prvních dvou týdnech je postupné cvičení již možné. Rovněž je možné se za určitých pravidel vrátit k aktivnímu sportu.

Na začátku je určitě důležité vyhnout se intenzivnímu pocení a nadměrnému namáhání pokožky hlavy, abyste dosáhli rychlejší regenerace a co nejlepšího výsledku.

Transplantace vlasů na vysoké úrovni v roce 2021 pouze na klinice PHAEYDE!

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...