20. listopadu 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Nová služba eDohled vám ohlídá cokoli

Nová služba eDohled vám ohlídá cokoli | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová služba eDohled vám ohlídá cokoli | foto: Vodafone

Lokalizace aut, strojového zařízení, kontejnerů nebo třeba zásilek, prevence krádeží, kontrola dodržování předpisů či větší bezpečnost. S tím vším vám dokáže pomoci nová služba Vodafone eDohled. A to velmi jednoduše a on-line v reálném čase.

Služba eDohled je komplexní řešení pro monitoring vašeho majetku, které se skládá z GPS jednotky se zabudovanou globální datovou SIM kartou Vodafonu, webového portálu a mobilní aplikace. Data jsou dostupná on-line v reálném čase. GPS jednotka je vodotěsná, vybavená tříosým G senzorem pro sledování pohybu, náklonu nebo otřesů. 

Kromě určování polohy tak dokáže rozeznat například i moment rozjezdu, styl jízdy včetně určení bodu, kde došlo k nárazu, prudkému brždění nebo naopak zrychlení. Díky detektorům teploty, atmosférického tlaku a vlhkosti okolí zase najde praktické využití nejen v běžné logistice, ale také při transportu potravin, léků a dalšího citlivého zboží.

Jednotka je na magnet

Instalace jednotky je velice rychlá a jednoduchá, neboť je vybavena silným magnetem. Jednu jednotku tak můžete využívat pro různá zařízení dle aktuální potřeby. Plusem je jistě i možnost skryté-elerace, porovnání řidičů ho umístění jednotky a skutečnost, že se spouští automaticky při rozjezdu. 

Zaměstnanci tak o ní nemusí vědět a vy budete mít o všem přehled. Jednotka má vlastní baterii s dlouhou výdrží, a to až 12 měsíců nebo 25 tisíc kilometrů (podle typu jednotky). Baterii lze dobíjet přes USB kabel či pomocí indukční nabíječky.

On-line v reálném čase

Možnosti nastavení upozornění

  • geografická zóna – při vstupu či opuštění; zónu lze nastavit jako kruh, anebo manuálně na mapě dle vaší potřeby
  • pohyb, otřes, překročení rychlosti
  • teplota, atmosférický tlak a vlhkost okolí
  • bod zájmu – možnost informování vašich klientů o vstupu do předem nastavených geografických zón 
  • pravidelná údržba – lze nastavit podle ujetých kilometrů, motohodin či podle data 
  • přehled o tankování  
  • zjistíte, kolik hodin prostojů mají vaši řidiči a kde je strávili 
  • styl jízdy řidičů – prudká brždění či akcelerace, porovnání řidičů
  • kontrola ujetých kilometrů v zahraničí
  • stav baterie jednotek

Přes webový portál, který můžete obsluhovat v jakémkoli prohlížeči na počítači nebo tabletu, případně prostřednictvím mobilní aplikace v chytrém telefonu (pro systémy iOS i Android), je možné sledovat veškerý majetek v reálném čase on-line. Uživatelsky přívětivé prostředí dokáže například zasílat různé typy upozornění, třeba při rozjezdu, vstupu či opuštění předem nastavených geografických zón, náklonu jednotky nebo nebezpečném stylu jízdy. 

V takových případech dostanete okamžité upozornění do mobilního telefonu. Díky tomu můžete na vzniklé situace reagovat okamžitě a předejít tak škodám na majetku či jiným nepříjemnostem. Profesionální portál lze využívat rovněž jako dispečink a provádět pokročilé statistiky, analýzy, přehledy stylu jízdy, reporty, které lze exportovat do formátu pdf a xls. Jeho prostřednictvím můžete také udělovat různé úrovně přístupových práv.

Propojení zajišťuje Vodafone globální datová SIM karta GDSP

Konektivita zařízení je zajištěna pomocí globální datové SIM karty pracující na GDSP (Global Data Service Platform) platformě, která je navržena výhradně pro komunikaci zařízení Internetu věcí. Jednou z jejích největších předností je fakt, že není vázána na konkrétní síť a zemi. 

Globální datová SIM karta tak nepřetržitě pracuje v režimu roamingu bez dalších poplatků. V praxi to znamená, že pokud není k dispozici síť Vodafonu nebo partnerská síť, SIM karta se automaticky připojí do jakékoli dostupné sítě. V rámci zvoleného tarifutak umožňuje přenos dat po celé Evropě nebo i po celém světě.

www.vodafone.cz

Najdete na Lidovky.cz