Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Osvětlovací společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality

Osvětlovací společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osvětlovací společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality | foto: ČTK

Osvětlovací gigant, společnost Signify, známá především svými produkty značky Philips, se v oblasti ekologie a udržitelného způsobu podnikání snaží jít příkladem dalším velkým společnostem, a jde dokonce nad rámec svých vlastních stanovených cílů.

Signify snížil své provozní emise od roku 2010 o více než 70 %, když přešel na energeticky účinnější technologie ve svých provozovnách, na udržitelnější způsoby dopravy a optimalizované logistické plánování a s ohledem na udržitelnost snížil objem cestování. Využívá také 100% obnovitelnou elektřinu.

Signify dnes začíná realizovat svůj nový program udržitelnosti a nastavuje směr zdvojnásobení svého pozitivního dopadu na životní prostředí a společnost. Inspiruje se především u čtyř cílů udržitelného rozvoje OSN, kterými jsou omezení nárůstu teploty, zvýšení výnosů z cirkulární ekonomiky, zvýšení výnosů ve prospěch ekonomiky a zvýšení závazku k rozmanitosti a inkluzi. Jaké konkrétní kroky pro to hodlá učinit?

Společnost Signify dosáhne již v roce 2025 cíle stanoveného v Pařížské dohodě pro společnosti pro rok 2031 na omezení nárůstu teploty na 1,5° C oproti předindustriální době. Činí tak zvýšením energetické účinnosti svého portfolia, které sníží emise zákazníků, a podporou snižování emisí u dodavatelů.

Podle společnosti šetří jejich LED osvětlení průměrně 50 % elektřiny spotřebované konvenčním osvětlením. Další úspory kolem 30 % pak může být dosaženo použitím systémů propojeného osvětlení a jeho správy. Navíc věří, že rozšíření solárních osvětlovacích systémů poskytne další velmi účinnou příležitost ke snížení emisí uhlíku.

Cirkularita a zodpovědnost

Téma cirkulární ekonomiky se stává důležitějším než kdykoli předtím. V současné době používáme 1,6 násobku zdrojů, které naše planeta dokáže obnovit, a nedostatek zdrojů a plýtvání obecně dosáhlo znepokojivých rozměrů. Společnost Signify se zavazuje k odpovědné spotřebě a výrobě s produkty, které lze renovovat, přetisknout, znovu použít nebo recyklovat. To jí pomůže dosáhnout cíle, kterým je zdvojnásobení výnosů z cirkulárních produktů, systémů a služeb na 32 % v roce 2025.

Signify také hodlá zdvojnásobit procento výnosů, které prospívají společnosti, na 32 %. To zahrnuje výnosy z inovací v oblasti osvětlení, které zvyšují dostupnost potravin, bezpečnost a ochranu zdravého života a jeho kvality. Společnost má v plánu posílit i svůj závazek k rozmanitosti a inkluzi a plánuje zdvojnásobit procento žen ve vedení společnosti na 34 %.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...