Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie

Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie | foto: ČTK

Ministerstvo průmyslu a obchodu v reakci na už dříve oznámené přeložení letošního 62. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně připravilo se společností Veletrhy Brno a dalšími tradičními účastníky speciální projekt „Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie“.

Půjde o sérii textů, videí a přímých přenosů, které poběží v původním termínu této zrušené největší oborové akce ve střední Evropě. Mediální partnerem pro zadavatele projektu bude Česká tisková kancelář (ČTK).

„ČTK je se svým distribučním kanálem do redakcí i veřejným webem Českénoviny.cz unikátním prostředkem pro oslovení B2B i B2C klientů,“ vysvětluje ředitel strategie a rozvoje Jaroslav Kábele.

Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie

Národní veřejnoprávní agentura spustí na svém webu Českénoviny.cz (aktuálně 1,2 mil. RU měsíčně) v sekci Speciál rubriku s názvem „Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie”, v níž se budou soustřeďovat všechny mediální výstupy. Stane se tak v úterý 29. září. Ve stejném dni sdělí například ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, jakou roli hraje strojírenství v české ekonomice a jejím exportu a jakou cestu směrem k novým technologiím, robotizaci a digitalizaci tento segment do současnosti urazil.

Generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš řekne, co je třeba k tomu, aby firma mohla dále pokračovat ve svém klasickém fungování. Následovat budou profily a prohlášení šéfů Svazu průmyslu a dopravy, jehož výroční sněm byl až dosud historicky nedílnou součástí MSV. Prostor dostanou ředitelé agentur CzechTrade a CzechInvest a TAČR. K této sestavě by se měli přidat i lídři pojišťovny EGAP a bank ČEB a ČMZRB.

Firemním partnerem bude společnost Siemens, která si v tomto roce připomíná 130 let od otevření tuzemského zastoupení. 

Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie

Texty, videa a streamy budou k přečtení, poslechu a zhlédnutí - kromě už zmíněné speciální podsekce na Českénoviny.cz - na webech MPO, BVV, CzechTrade, CzechInvest a TAČR, ke sdílení přispějí pojišťovna a obě banky. Při šíření těchto informací budou nápomocny i weby mediální skupiny MAFRA. Součástí projektu bude i záznam dění na brněnském výstavišti, kde by se podle plánu měla konat ještě dvojice odborných konferencí.

Cílem celého projektu, který nemá v mediálním pojetí ekonomických podniků v ČR obdoby, je ujistit odbornou i laickou veřejnost, že navzdory pandemii proexportní podpora strojírenství a snaha učinit z něj konkurenceschopný obor pro 21. století trvá – a že i přes nemožnost fyzického setkání zůstává Mezinárodní strojírenský veletrh součástí průmyslového dění.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...