Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Pražský voucher zaplatí inovaci produktů vaší firmy

Pražský voucher zaplatí inovaci produktů vaší firmy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský voucher zaplatí inovaci produktů vaší firmy | foto: prazskyvoucher.cz

Můžete mít plnou hlavu nápadů. Můžete překypovat elánem. Bez podstatné finanční injekce to ale prostě nerozjedete. Slyšeli jste už o Pražském voucheru? Tenhle jedinečný a časově omezený projekt Magistrátu hl. m. Prahy vám může pomoct proměnit sny v realitu a vystřelit vaši firmu až ke hvězdám.

Nejlepší firmy, které určují trendy trhu, zpravidla dosáhly svého úspěchu tím, že přišly buď s úplně novým, nebo jen málo poznaným řešením. Chtělo to nápad, tvořivost, představivost, ochotu riskovat…a také nemalé investice. Právě poslední položka je u začínajících nadšených podnikavců ta největší potíž. Sehnat finance bývá problém. Výzkum a vývoj něčeho nového opravdu není za hubičku.

Pražský voucher zaplatí inovaci produktů vaší firmy

Řasy a plísně na zateplených fasádách na území celé České republiky jsou nežádoucí fenomén

Magistrát hl. města Prahy přináší řešení, které tu ještě nebylo. Jeho Pražský voucher nyní podobné inovační projekty z podstatné části (až 75 %) zafinancuje. Stačí nápad, k jehož realizaci je potřeba spolupráce s výzkumnou organizací. Pokud jste navíc pražská společnost či sdružení s méně než 250 zaměstnanci, obratem pod 50 milionů euro, tak vězte, že tahle příležitost je přesně pro vás!

Touto cestou se vydala také firma Pragotherm, která za svůj celostátní projekt analýz zařasených fasád bytových domů dokonce obdržela cenu Vizionář roku 2018. Jejich schválený projekt se konkrétně týká inovací materiálu používaného pro snížení růstu mikroorganismů na fasádách domů. „Řasy a plísně na zateplených fasádách na území celé České republiky jsou nežádoucí fenomén, který nikdo nepředvídal v takovém rozsahu,“ říká Radek Kubálek, jednatel společnosti Pragotherm. „Inovativní nátěr by měl zvýšit účinek dosavadního nátěru, a to především z hlediska bakteriálního, plísňového a řasového. Dále by tento nátěr měl být používaný i v místech, kde není dostatek slunečního záření a kde pouze fotokatalýza k odbourávání mikroorganismů nestačí,“ popisuje přínos patentu.

Jako projektového partnera Pragotherm oslovil Technickou univerzitu Liberec, a to zejména kvůli špičkově vybaveným laboratořím. „Jejich středisko disponuje pokročilými technologiemi a inovacemi pro výzkum nanomateriálů, které jsou významnou součástí unikátních antibakteriálních a samočistících nátěrů,“ vysvětluje Radek Kubálek výběr výzkumné organizace. I ona je na seznamu podobných subjektů, který naleznete na webových stránkách Ministerstva školství.

Podání přihlášky zvládne každá začínající firma

Ve spolupráci s vybranou univerzitou poté Pragotherm připravil vlastní žádost o Pražský voucher, což celý proces ještě ulehčilo. „Z časového hlediska je podání přihlášky velice jednoduché a zvládne ji každý začínající podnikající subjekt či firma,“ říká Radek Kubálek, který na celém projektu oceňuje i sblížení podnikatelských subjektů s výzkumnými organizacemi. Užší spolupráce podle něj v konečném důsledku pomůže vlastně všem.

Pražský voucher na inovační projekty

Pražský voucher na inovační projekty

„Pražský voucher bych určitě doporučil mladým podnikatelům a startupům z důvodu vysoké finanční podpory a možnosti snadnějšího zahájení vývoje nového produktu či technologie. Dále pak z důvodu jednoduché a intuitivní možnosti podání přihlášky,“ shrnuje jednatel společnosti Pragotherm.

Rozdělí se další dotace!

Žádost o voucher na inovační projekty můžete podat pouze v době, kdy jsou vyhlášeny výzvy. Ta první již proběhla v první polovině roku 2018. O vyhlášení dalších výzev vás budeme informovat na www.prazskyvoucher.cz, kde také naleznete veškeré potřebné informace.

Příležitost pro vaše nápady, nadšení a píli nastává právě teď. Nenechte ji ležet a využijte šance posunout vaši firmu na vyšší úroveň, která za tak výhodných podmínek nikdy nebyla blíže.

Tento článek je součástí mediální podpory projektu Pražský voucher, jedinečného programu na podporu malých a středních podnikatelů v Praze, který je financován Magistrátem hlavního města Prahy a z fondů EU.

Pražský voucher zaplatí inovaci produktů vaší firmy
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...