Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete | foto: ČTK

Toužíte po exotické dovolené, na kterou nikdy nezapomenete? Právě teď je ideální čas vydat se za krásami Vietnamu a Kambodže. Zajistěte si dovolenou, zakupte letenky, odlétáme!

Vietnam

Víte, která z asijských zemí je na předních místech seznamů „to musím vidět“ u většiny cestovatelů? Je to Vietnam. Země, která potěší krásnou přírodou, báječným jídlem i přívětivými obyvateli. Vietnam prostě stojí za návštěvu.

Hanoj – město mnoha tváří

Historické a kulturní centrum Vietnamu s bohatou historií. Město téměř nedotčené válkami je proslulé díky báječnému jídlu a domácky vyráběnému pivu Bia Hoi (srdce Čechů jistě zaplesá radostí).

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

„Malá Paříž“ ve Vietnamu

Město zahrad Da Lat. Leží v horách, obklopené jezírky, lesy a vodopády. Najdete tu nejen spoustu chrámů, pagod a paláců, ale také čajové a kávové plantáže. Ochutnat můžete nejkvalitnější ovoce a zeleninu; a také víno „Vang Dalat“.

Pro mírné podnebí je městečko vhodné pro pěstování orchidejí, hortenzií, lilií a růží.

Zátoka Halong

Zátoka v Tonkinském zálivu s tisíci ostrůvky vystupujícími z moře. Její součástí jsou také vápencové jeskyně plné krápníků. Je zapsána na seznamu UNESCO a má své místo také mezi sedmi novými divy světa.

Kambodža

Království v jihovýchodní Asii, sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Při slově Kambodža mnohé z nás napadnou asociace jako válka, Khmerové, levné oblečení. Zapomeňte na to. Kambodžské království byste si měli spojit s historií, koupáním a pralesy. Není přeplněná turisty jako sousední Thajsko a její návštěvu si opravdu užijete.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Je pokryta deštnými pralesy, rýžovými poli, pastvinami a borovými lesy. Protéká jí veleznámý Mekong, na kterém je většina obyvatel zcela závislá.

Historie a Phnom Penh

První dojem bude špína, hluk, prodejci, motorky. Pokud vás zajímá nepříliš pěkná historie tohoto místa, nesmíte si nechat ujít návštěvu bývalého vězení Tuol Sleng, kde bylo vězněno a mučeno 20 000 lidí; nebo Killing Fields – masové hroby obětí režimu.

O něco příjemnější může být návštěva královského paláce. Připravte se ale na davy turistů.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Jezero Tonle Sap

Na jezeře najdete krásné „plovoucí vesnice“, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Žijí v nich rodiny rybářů. Tohle určitě stojí za návštěvu!

Chrámový komplex Angkor

Dříve město, dnes chrámový komplex. Hlavní sídlo Khmérské říše v období 9.-15.století. Když už budete vážit cestu do Kambodži, je skoro povinností Angkor navštívit. Právem patří na seznam světového dědictví UNESCO. To prostě musíte vidět!

Lenošení na Koh Rong

Pláže s bílým pískem, modrým mořem a kolem palmy. Šťáva z čerstvého kokosu a procházka deštným pralesem. Idylka na ostrově Koh Rong se vám zalíbí.

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

Na pornu od šesti let. Českým dětem hrozí setkání s predátory i závislost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Třiadvacetiletý Kryštof H. nikdy neměl delší vztah, známosti vždy záhy ztroskotaly. „Nakonec jsem u psychologa zjistil,...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...