Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Toužíte po exotické dovolené, na kterou nikdy nezapomenete? Právě teď je ideální čas vydat se za krásami Vietnamu a Kambodže. Zajistěte si dovolenou, zakupte letenky, odlétáme!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete foto: ČTK

Vietnam

Víte, která z asijských zemí je na předních místech seznamů „to musím vidět“ u většiny cestovatelů? Je to Vietnam. Země, která potěší krásnou přírodou, báječným jídlem i přívětivými obyvateli. Vietnam prostě stojí za návštěvu.

Hanoj – město mnoha tváří

Historické a kulturní centrum Vietnamu s bohatou historií. Město téměř nedotčené válkami je proslulé díky báječnému jídlu a domácky vyráběnému pivu Bia Hoi (srdce Čechů jistě zaplesá radostí).

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

„Malá Paříž“ ve Vietnamu

Město zahrad Da Lat. Leží v horách, obklopené jezírky, lesy a vodopády. Najdete tu nejen spoustu chrámů, pagod a paláců, ale také čajové a kávové plantáže. Ochutnat můžete nejkvalitnější ovoce a zeleninu; a také víno „Vang Dalat“.

Pro mírné podnebí je městečko vhodné pro pěstování orchidejí, hortenzií, lilií a růží.

Zátoka Halong

Zátoka v Tonkinském zálivu s tisíci ostrůvky vystupujícími z moře. Její součástí jsou také vápencové jeskyně plné krápníků. Je zapsána na seznamu UNESCO a má své místo také mezi sedmi novými divy světa.

Kambodža

Království v jihovýchodní Asii, sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Při slově Kambodža mnohé z nás napadnou asociace jako válka, Khmerové, levné oblečení. Zapomeňte na to. Kambodžské království byste si měli spojit s historií, koupáním a pralesy. Není přeplněná turisty jako sousední Thajsko a její návštěvu si opravdu užijete.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Je pokryta deštnými pralesy, rýžovými poli, pastvinami a borovými lesy. Protéká jí veleznámý Mekong, na kterém je většina obyvatel zcela závislá.

Historie a Phnom Penh

První dojem bude špína, hluk, prodejci, motorky. Pokud vás zajímá nepříliš pěkná historie tohoto místa, nesmíte si nechat ujít návštěvu bývalého vězení Tuol Sleng, kde bylo vězněno a mučeno 20 000 lidí; nebo Killing Fields – masové hroby obětí režimu.

O něco příjemnější může být návštěva královského paláce. Připravte se ale na davy turistů.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Jezero Tonle Sap

Na jezeře najdete krásné „plovoucí vesnice“, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Žijí v nich rodiny rybářů. Tohle určitě stojí za návštěvu!

Chrámový komplex Angkor

Dříve město, dnes chrámový komplex. Hlavní sídlo Khmérské říše v období 9.-15.století. Když už budete vážit cestu do Kambodži, je skoro povinností Angkor navštívit. Právem patří na seznam světového dědictví UNESCO. To prostě musíte vidět!

Lenošení na Koh Rong

Pláže s bílým pískem, modrým mořem a kolem palmy. Šťáva z čerstvého kokosu a procházka deštným pralesem. Idylka na ostrově Koh Rong se vám zalíbí.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...