Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete | foto: ČTK

Toužíte po exotické dovolené, na kterou nikdy nezapomenete? Právě teď je ideální čas vydat se za krásami Vietnamu a Kambodže. Zajistěte si dovolenou, zakupte letenky, odlétáme!

Vietnam

Víte, která z asijských zemí je na předních místech seznamů „to musím vidět“ u většiny cestovatelů? Je to Vietnam. Země, která potěší krásnou přírodou, báječným jídlem i přívětivými obyvateli. Vietnam prostě stojí za návštěvu.

Hanoj – město mnoha tváří

Historické a kulturní centrum Vietnamu s bohatou historií. Město téměř nedotčené válkami je proslulé díky báječnému jídlu a domácky vyráběnému pivu Bia Hoi (srdce Čechů jistě zaplesá radostí).

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

„Malá Paříž“ ve Vietnamu

Město zahrad Da Lat. Leží v horách, obklopené jezírky, lesy a vodopády. Najdete tu nejen spoustu chrámů, pagod a paláců, ale také čajové a kávové plantáže. Ochutnat můžete nejkvalitnější ovoce a zeleninu; a také víno „Vang Dalat“.

Pro mírné podnebí je městečko vhodné pro pěstování orchidejí, hortenzií, lilií a růží.

Zátoka Halong

Zátoka v Tonkinském zálivu s tisíci ostrůvky vystupujícími z moře. Její součástí jsou také vápencové jeskyně plné krápníků. Je zapsána na seznamu UNESCO a má své místo také mezi sedmi novými divy světa.

Kambodža

Království v jihovýchodní Asii, sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Při slově Kambodža mnohé z nás napadnou asociace jako válka, Khmerové, levné oblečení. Zapomeňte na to. Kambodžské království byste si měli spojit s historií, koupáním a pralesy. Není přeplněná turisty jako sousední Thajsko a její návštěvu si opravdu užijete.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Je pokryta deštnými pralesy, rýžovými poli, pastvinami a borovými lesy. Protéká jí veleznámý Mekong, na kterém je většina obyvatel zcela závislá.

Historie a Phnom Penh

První dojem bude špína, hluk, prodejci, motorky. Pokud vás zajímá nepříliš pěkná historie tohoto místa, nesmíte si nechat ujít návštěvu bývalého vězení Tuol Sleng, kde bylo vězněno a mučeno 20 000 lidí; nebo Killing Fields – masové hroby obětí režimu.

O něco příjemnější může být návštěva královského paláce. Připravte se ale na davy turistů.

Vietnam a Kambodža – dovolená, na kterou nezapomenete

Jezero Tonle Sap

Na jezeře najdete krásné „plovoucí vesnice“, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Žijí v nich rodiny rybářů. Tohle určitě stojí za návštěvu!

Chrámový komplex Angkor

Dříve město, dnes chrámový komplex. Hlavní sídlo Khmérské říše v období 9.-15.století. Když už budete vážit cestu do Kambodži, je skoro povinností Angkor navštívit. Právem patří na seznam světového dědictví UNESCO. To prostě musíte vidět!

Lenošení na Koh Rong

Pláže s bílým pískem, modrým mořem a kolem palmy. Šťáva z čerstvého kokosu a procházka deštným pralesem. Idylka na ostrově Koh Rong se vám zalíbí.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....