Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Proč nemůže syrský prezident Asad odstoupit

Hlava Sýrie zavlekla své lidi do konfliktu, za který zaplatí v duchu kolektivní viny bez rozdílu všichni alavité. Jen proto, že jimi jsou.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Muzeme poslouchat a cist propagandu,
viz. Curikova konstrukce vyse, stejne muzeme dojit se znalosti prodluzovani konfliktu, ze cely vyspely svet pod plastikem  zaplavy humanitarnich povidacek v pozadi udrzuji obcanskou valku pri zivote. Asad s uspechem likviduje bojuvky teroristu, profesionalnich nasilniku a fanatiku z celeho sveta, to je nepredstavitelny uspech a uleva pro oblasti ohrozovane teroristickou nenavisti. Kdyz vydrzi jeste nekolik mesicu nebo let, hodne lidi zachrani.  
0 0
možnosti

Josef Novak

23. 12. 2012 13:14
Pan Čuřík je typický
Pan Čuřík je typický presstitut píšící na objednávku!Kdyby jen trochu chtěl ,viděl by to , co vidí většina!A to, že opravdová politika nemá co dělat s moralitou. Vaše naše vlády vám nepomůžou, když zbankrotujete, bankám ale ano. Politika je plná rozporů, protože je vedena vlastními zájmy a vraždícími záměry.Pak nemůžeme pochopit problém se Sýrií, aniž bychom se dívali na „protesty". Nelze přehlédnout, že hlavní národy samy ignorují protesty jako „Okupace Wall Street" nebo protesty v Londýně, které jsou ignorovány a zahrabávány.Sýrie je velice komplikovaný národ s obrovskou vojenskou silou a nejvyspělejšími zbraněmi na středním východě; dokonce i poráží Irán. Zřídka slyšíme, že 6 měsíců před protesty se Turecko setkalo s EU, byly tu záměry připojení země k unii. Erdoganovi bylo řečeno, že jako člen NATO a možný kandidát na členství v EU musí dělat víc. Turecku bylo slíbeno hodně moci a hodně příležitostí.Sarkozy a EU Erdoganovi řekli, aby Turecko začalo konflikt se Sýrií. Turecká armáda podnikla vojenské cvičení blízko hranic se Sýrií a na půdě, která kdysi Sýrii patřila. Syřané pořád tohle místo požadují za součást země. V oblasti, přes kterou chodí syrským protestantům zbraně. Jedno Turecké cvičení bylo oznámeno den poté, co americký ministr obrany Leon Panetta hovořil s izraelskými lídry. Turecko poslalo na hranici velkou sílu, když věci eskalovaly. Turecko povolalo 70 svých generálů z výslužby na novou frontu. Turecko dělá „ubohý pokus" k potěšení NATO a EU. Televizní stanice oznámila, že turecká armáda provedla vpády do malých syrských vesnic a měst. Turecká provokace se zdá být připravujícím se plánem pro vytvoření enklávy v Sýrii. Sýrie se místo toho uchýlila k diplomatické odpovědi a Turecku řekla, že státy dělají chyby. Také jim řekli, že jsou jasné hranice a oblasti a když budou překročeny, znamená to otevřenou válku.Je potvrzeno, že Katar a Turecko mají největší výcvikové tábory Al-Kájdy na světě. Všechny doposud zatčené jednotky Al-Kájdy jen potvrdili svůj výcvik a pozadí z těchto dvou národů, které jsou pro-americké. Katar má na svém území americkou vojenskou základnu o velikosti jednoho města země. Díky těmto znalostem nepřekvapí, co se stane dál.Turecko poslalo bojovníky Al-Kájdy do Sýrie, aby se snažili zdestabilizovat zemi. Teroristické útoky zasáhly celou zemi na pohraničních oblastech. Vstoupili přes irácké, jordánské, turecké a libanonské hranice. Teď by měl každý pozorovatel přemýšlet o tom, proč jsou všechny incidenty v Sýrii poblíž hranic. Nechtějte vidět co se stane pokud NATO překročí syrské hranice! Nebude druhá Libye, Rusko si to nemůže dovolit a Irán teprve ne! 
0 0
možnosti

23. 12. 2012 23:41
Jediný co je potvrzeno
je to, že seš magor co má hlavu zasranou spikleneckýma teoriema. Na destabilizace jsou odborníci rusáci nikoli EU.
0 0
možnosti

Jozef Gáfrik

23. 12. 2012 12:08
Pseudovedecka radoby-analyza
"všech rozhodnutí, která zemi zavlekla do tragické války" Priklad takovych rozhodnuti a zdroj? "Od března 2011 jsme si zvykli hovořit o syrském režimu."  Slovo rezim je pouzivano zapadnimi medii, aby bylo jasne kdo je ten "zly", ktereho je treba odstranit. Slovo regime ma u nas negativni vyznam. Stejne jako zahranicni puvodni nazvy, srovnej proc se pouziva oznaceni "Taliban", "Al Kaida", "Hammas", "Al šabab" = cizacke nazvy v cizackych jazycich, to prece museji byt zloduchové! Naproti tomu "Free Syrian Army", svobodna syrska armada = maji anglicky nazev se slovem svoboda, ti museji byt hodní! Navic je to armada, oproti "gardam", ktere jak vime, jsou zle... Asi ke kazdemu odstavci je mozno neco napsat a cely jej vyvratit, prejdu ale rovnou k poslednimu:"Možná se Asadovi příští rok na jaře podaří inkognito a v doprovodu nejbližších spolupracovníků dostat na iráckou hranici, nebo ji překročit někde v horách nad libanonským Baalbekem. Anebo se dostat ke dveřím svého Dassaultu Falcon 900 na letišti v Latákiji. Možná se na něho v tom okamžiku obrátí někdo z jeho doprovodu a řekne mu: Ne, pane prezidente, nemůžete odejít ze země, když my ostatní v ní musíme zůstat."Tohle je propaganda. (jako cely "clanek") Tady se nam podprahove autor snazi sdelit nekolik veci. A. ze je Assad srabem. Ze planuje utect, zatimco podle autora by cestnou volbou bylo nechat se tydny bombardovat v nejakem odlehlem meste, a az bude cele mesto humanitarne-demokraticky srovnano se zemi (a nakluse tam Clovek v tisni, aby legitimizoval valecne zlociny) pri pokusu prezit (jako srab, ze...) dostat bajonet do rite a kulku do hlavy (humanitarne). At tak ci tak, pro Assada neni nez tří moznosti: vyhrat, utect (a zemrit pozdeji), zemrit v Syrii. Kdyz bude zavrazden, autor pak napise o "zesnulem Assadovi". Cili jak vidime, Assad mnoho moznosti nema...B. Ze Assad ma letadlo, a musi to byt nejake mimoradne letadlo, kdyz rozepise i typ ledadla. Podprahove sdeleni je, ze zatimco v zemi se valci, syrsky prezident ma letadlo. Naopak na letadlo americkeho prezidenta ér fórs ván se muzeme i musime divat  jako na zlate tele a nabozne obdivovat jake technicke prostredky (technika = v nasich rukach dobro) ze hodny americky predseda ma proti zlym nepratelum, kteri by ho chteli sestrelit. Vzdyt americky prezident se furt usmiva i tu kravatu ma prikladne uvazanou, zatimco Assad si ani kravatu rano nestihne uvazat...Tedy mne se zda, ze cynicky nihilicky je spise tento neozdrojovany komentar...
0 0
možnosti

Křivan

22. 12. 2012 21:57
druhý díl
Prosím o druhý díl, ten o vnitřní a vnější opozici a nekonečném proudu bojovníků z celého světa, kteří s tichým souhlasem některých a přímou pomocí jiných bojují v zemi, která v žádném případě není jejich vlastí. A o jejich hlavním cíli, vytvoření autentického islámského souostroví, za které jsou ochotni zabíjet i zemřít. Například o oddílech čečenských džihádistů, chlubících se svou účastí na webových stránkách. Ví naše občanská společnost koho to vlastně podporujeme?
0 0
možnosti

Josef Novak

23. 12. 2012 7:31
V hlavní roli Al Kayda s
V hlavní roli Al Kayda s režiserem z Arlingtonu....
0 0
možnosti

Josef Novak

22. 12. 2012 17:26
Svobodná syrská armáda a část
Svobodná syrská armáda a část jejího vedení nechtějí demokracii, chtějí jen moc. Jinými slovy, nechtějí brát v úvahu situaci, kdy značná část obyvatelstva – 60 až 70 procent Syřanů – podporuje Bašára Asada. Chtějí ozbrojenou cestu vnutit Syřanům svou vůli. Proto také maří veškeré pokusy o jednání. Jinak scénář a autor je stále stejný jako v Jugoslávii, Iráku, Afghanistánu, Somálsku, Lybii a teď i v Syrii 
0 0
možnosti