Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: 10 nejhorších potravin z nabídky českých supermarketů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 5.2. 2010 0:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Pořická 5.2.2010 0:57

To je , panečku, kvalifikace -gastronomická novinářka

Na co všechno už budeme mít "experty" ?   Škoda slov.

P. Boublíková 3.2.2010 12:37

Ćlánek nic moc

Nebudu komentovat ty chuťové záležitosti - je to věc vkusu. Ostatně i profesionální degustátorka připouští, že mnohé z těch podřadných výrobků chutnají docela dobře.

Mělo by se však každopádně rozlišovat, zda jde o výrobky podřadné (s např. s nevhodným nutričním složením - vysoký obsah tuku apod.) nebo zdraví škodlivé. (Tuk a priori škodlivý není, naopak je to nutná součást stravy - ovšem v přimeřeném množství, které si musí konzument určit sám.) Například co se týká umělých sladidel, jejich škodlivost nebyla nikdy jednoznačně prokázána - v tom se pan Syrový mýlí. Je to ovšem takový oblíbený strašák. Přijde mně dost legrační, když se řeší škodlivost přísad v jakémsi rádobypivu a není ani zmínka o škodlivosti alkoholu v něm obsaženého, přitom je zcela evidentní, že právě tato přirozená složka piva nadělala (v jakémkoliv časovém úseku historie lidstva) nesrovnatelně víc škody než nějaká aditiva.

F. Kusák 28.1.2010 12:19

potraviny

Já jsem již dávno pochopil, že čím jednodušší potravina tím máte šanci jist co nejvíce kvalitně a také chutně (např. není nic lepšího než kvalitní samotný chléb), takže:

nápoje: čistá, kvalitní voda + ev. malý přídavek stoprocentní ovocné šťávy, čaj zásadně sypanýzelený nebo černý . Ovocné a bylinné čaje  pouze domácí(ovocné čaje v sáčcích zásadně nekupuji, bylinné čaje kupované jsou baleny ze surovin, které dodávají velkododavatelé těchto surovin-je to velká kamufláž), káva kvalitní mletá,  po  uvaření filtrovaná (nikdy ne instantní), pak také kvalitní espresso, to je nejlepší, ale nedělám ho doma.

hlavní jídla. jen doma připravovaná (Z těch v restauracích se mně dělá zle. Většinou se jedná o polotovary nebo připravovaná ze základů k jídlům), pečivo pouze žitný nebo pšenično žitný chléb (pozor, většina pečiva je přibarvená), vajíčka domácí, uzeniny žádné, když tak sušenou šunku  (na chléb stačí plátek). Máslo z mléka, nejlépe domácí nebo pečivo namáčet do  kvalitního olivového oleje (běžné na bílý chléb v Itálii), ale může být občas i trocha doma škvařeného sádla. Ryby pokud možno tuzemské nemražené. Zelenina a  ovoce z trhu nebo domácí a klasická (jablka, švestky, třešně, kedlubny, zelí, domácí rajčata , vše může být doma šetrně konzervované atd.). Maso jehněčí nebo telecí. Stačí malá porce. Pokud možno vyhýbat se kupovaným kuřatům (lépe mladá kachna nebo husa). Atd., atd. A nevěřte tzv. odborníkům. Často běhají v tričku výrobců nebo silných prodejců.

Myslím, že vše ostatní je opravdu velký podvod. Samozřejmě, že většina potravin je kontaminována již při své vzniku, ale to bychom museli spáchat hromadnou sebevraždu.

S. Vácha 29.1.2010 8:18

Re: potraviny

No jo,pane Valenčík,kde ty Vaše potraviny  sehnat?

J. Polanecký 2.2.2010 11:32

Re: potraviny

Naopak, mělo by se jíst těchto svinstev co nejvíce, aby se snížil průměrný věk. Na důchody nebude.

Ľ. Valenčík 28.1.2010 10:55

špekačky sú chránené receptúrou !!!!!

Českí a slovenskí výrobcovia sa dohodli, že pod názvom špekačky sa môžu predávať iba výrobky urobené tradičnou receptúrou. Preto bhy sa taký výrobok, ktorý tomu nezodpovedá, vôbec nemal objaviť. A ak ano, tak by sa to malo volať inak - napríklad safalátky a podobne

J. Šrámek 28.1.2010 9:29

Stačí jednoduchá zkouška!

Kupte si laciný salám,limonádu,eventuelně jiný výrobek a upravte jej obvyklým způsobem.Třeba opečte!Uzenina se rozteče,po limonádě máte žaludeční problémy,ale někdy ani cena není směrodatná!Viz ty hnědé,přeslazené a předražené břečky!!!

Š. Matyášová 28.1.2010 9:27

jsem se podívala na Lahůdky Cajthaml...

http://lahudkycajthaml.cz/

ten bombastickej úvod...a co ty výrobny, co nemají špičkové technologie? Ty asi vyrábějí kvalitněji,protože jsou více hlídané a nemusí tak rychle vydělávat na drahou špičkovou  technologii.... :-(

M. Nemecek 27.1.2010 23:46

Jako PLUS povazuji...

Jako "PLUS" povazuji nesmirne "odpudivy" obal, ci vzhled hodnocenych vyrobku.

Ten jde zrejme "ruku v ruce" s obsahem.

(Netvrdim vsak, ze na trhu plati: "Vypada to hezky - bude to i zdrave..." :+)

L. Brabencová 27.1.2010 15:55

Vytisknout si tabulku s čísly

škodlivých látek a s tou vybírat potraviny.Jestli tedy chcete jíst zdravě.

F. Kusák 28.1.2010 12:28

Re: Vytisknout si tabulku s čísly

Potraviny v základním stavu a pokud možno nekonzervované. Normální je, aby jablko schnilo, pečivo ztvrdlo, mléko zkyslo a salám zezelenal. Je nutné, abychom se řídili instinktem našich předků.

P. Boublíková 3.2.2010 12:42

Re: Vytisknout si tabulku s čísly

No, já mám pocit, že pro většinu lidí je otázka zdravé stravy spíš věc kvantity než kvality. Pokud se někdo přežírá kvalitním jídlem (domácí, nekonzervované apod. - jak bylo výše popsáno), tak na sobě každopádně napáchá víc škody než když konzumuje v přiměřeném množství "sajrajty".

M. Křeček 27.1.2010 15:29

simvás...

...co to je to Michopulu? Já to teďka pořád čtu u nějakých článků ohledně životního stylu nebo vaření, ale naprosto se nechytám. ...nějaká kuchtička?

Z. vintr 27.1.2010 14:56

Jedním slovem katastrofa!

Mnoho lídí má nebezpečnou nemoc DNA. Je to způsobeno hlavně látkami které prodlužují trvanlivost nekvalitních potravin v supermarketech. Co s tím? Pěstovat jako naši dědové potraviny doma a zároveň chovat doma místo psů  prasata!

F. Doušek 27.1.2010 13:40

no vidíte, není nad kritizovaný

Lídl.

Š. Matyášová 27.1.2010 12:34

Tesco asi něco Michopulce provedlo :-)

ale na druhou stranu se mi ulevilo,že nic z tohodle nekupuju...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...