Diskuse

Mayové možná používali čokoládu jako koření

Pozůstatky 2500 let staré čokolády našli archeologové na mexickém poloostrově Yucatán. Nález je pozoruhodný tím, že stopy po čokoládě byly na talíři, a nikoli v hrnku. Podle expertů lze tedy předpokládat, že dávní Mayové používali čokoládu k vylepšení chuti pokrmů či jako omáčku. Doposud převládal názor, že z kakaových bobů a lusků prehispánské národy připravovaly nápoj.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zatím zde není žádný příspěvek. Buďte první diskutující.

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.