Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Autista s maniodepresivní poruchou, co bere drogy. Proč je Elon Musk nebezpečnější než Trump?

Uvedl do života elektrický automobil, lidstvo chce zachránit tím, že nás vystřelí na Mars, snaží se vyrobit čip, který znásobí kapacitu lidského mozku. Ukrajincům pomohl v začátku války poskytnutím efektivního soukromého internetu Starlink. A později – ve chvíli, kdy se chystali zlikvidovat ruskou flotilu – Starlink vypnul, a jejich drony tím zneškodnil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Musk nechce mít krev na rukou a proto, když ho Ukrajinci požádali o zapojení Starlinku v oblasti Krymu, odmítl. Řekl, že kdyby o to požádala americká vláda, tak by to udělal, ale to se nestalo. Osobně se bojí, že útok na Krym by mohl vyvolat třetí světovou válku a nechtěl by být člověkem, který na to bude mít podíl.

1 1
možnosti

Svět je o hodně lepší s Muskem než bez něj. Nefandí krajní levici, zrušil ve své firmě cenzuru veřejnosti, staví rakety, prosadil první komerčně úspěšný elektromobil a přes svůj satelitní systém zachránil obranu Ukrajiny. Něco se mu vytknout dál, ale kdo udělal víc?

3 1
možnosti

J29a29n 12H14e11r58e46c

30. 9. 2023 18:32

Dehonestace jak v Rudém právu...Levicovým progresivistům (neomarxistům) samozřejmě vadí, a tak na něj útočí. Mluví svobodně, chová se svobodně a svoboda byla vždycky trnem v oku pro tyto lidi. Ohledně Starlinku má opatrný přístup, protože logicky nechce nést odpovědnost za jadernou eskalaci. Jasně, Rusové asi blafovali, ale nikdo z jeho kritiků není v jeho kůži.

Samozřejmě každý musí být kritizovatelný, ale tenhle článek je dost tendenční a je vidět, že vadí hlavně z ideových důvodu a věcná argumentace dost pokulhává...Ovšem, Musk není dokonalý, což asi není nikdo (ani jeho kritici a moralisté) a jeho moc je docela dost omezená, není to tak hrozné jak se tady nafouknutě líčí. Není to tak, že by nějaký vyšinutý magor měl obrovskou moc a zneužíval ji a byl hrozbou pro celosvětovou bezpečnost. Jak se tady snaží článek podsunout a vystrašit. Samozřejmě do budoucnosti nevidím - z každého člověka se může stát magor...

4 2
možnosti

Už to frčí. Dehonestace, pomluvy, to by v tom byl čert, abychom místo poctivého rozboru jeho názorů ho neuvařili na pomluvách.

13 2
možnosti

Ano, Elon Musk je ještě nebezpečnější než Trump! Pro samozvolený klub globálních kriminálních elit - americký deep state, byrokraty, bankéře a neomarxisty na univerzitách a v rozhodovacích strukturách států a korporací. Musk představuje životní ohrožení pro jejich zatuchlé pořádky a megakorupci. Stejné riziko představoval Trump, který například stopnul financování WHO, obří trafiku pro vyvolené. Oba jsou patrioti, kteří upřednostňují zájmy amerických občanů a lidstva nad zájmy elit. Musk je navíc, narozdíl od Trumpa, velmi chytrý, má tah na branku a zvyk věci dotahovat do konce.

Schopný a nezávislý člověk, který je schopný tvořit a vydělat peníze, je vždy trnem v oku zaběhnutým korporacím a jimi placeným levicovým rádoby-novinářům

Souhlasím Muskovým názorem, největší nebezpečí pro lidstvo představuje epidemie woke ideologie a vymývání mozků neomarxistickou masírkou a zneužití umělé inteligence. Všechny ostatní problémy lidstva jsou technicky a politicky řešitelné, za předpokladu, že s

14 1
možnosti

Musk si jistě cení toho, že souhlasíte s jeho názorem!

2 5
možnosti

P31e22t45r 62S94t83r97n62a30d

25. 9. 2023 10:08

Ještě před nedávném všichni Muska adorovali za Teslu. A teď najednou, když odmítl dát svoji technoligii dol služby války, tak začíná hon na čarodejnic. Klidně můžou USA zkusit Starlink znárodnit, ale Musk ho může před tím nechat zničit. Byl by blázen, kdyby se na tuto možnost nepřipravoval

11 1
možnosti

Kdo je nebezpečnější? Musk nebo DeepState?

10 1
možnosti

J35a94n 77S67v52a73r25d98a

25. 9. 2023 0:44

Děsivé perspektivy, pokud bude dále rozvinuta umělá inteligence. Pak se můžeme zničit vlastním přičiněním. Jak se zdá, není nic nemožné. Ale přitom, jakýkoliv odvážný nápad kohokoliv jde zneužít.

1 0
možnosti

Musk je magor. Sice možná (částečně) genilní a (rozhodně velmi) úspěšný, ale magor. Kdo to popírá, je slepý. Nebo zaslepený jeho aurou. Je poněkud strašidelné, že člověk takto psychicky nevyrovnaný má až takovou světovou moc. Abychom se ještě nedivili.

7 14
možnosti

Vystačíte si s jedním odsuzujícím slovem, jsa omámena mnoha slovy jednoho článku. A přitom toho muže vůbec neznáte!

9 3
možnosti

Jeden chytrolín tu před chvílí osočoval Lidovky, že je platí Agrofert. Ale patrně ho ostatní mezitím vyvedli z omylu.

Tedy na připomenutí dalším "chytrým" sedmispáčům tohoto nedělního rána - Mafra byla i s Lidovkami odprodána Kaprainu.

4 2
možnosti