Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Duff Beer ze Simpsonů míří na český trh

Pivo

  14:10
Společnost United Breweries začíná po Česku s prodejem piva značky Duff, známého z amerického kresleného seriálu. Ležák, vyráběný v Německu, půjde na trh i do dalších zemí.

Homer Simpson s pivem Duff. foto: www.youtube.comReprofoto

Vočko z hospody U Vočka z proslulého seriálu Simpsonovi možná bude mít radost.

Duff Beer, tedy pivo, které Vočko ve veleúspěšném kresleném seriálu prodává, se i přes původní nechuť autora a kreslíře Matta Groeninga dostalo z virtuálního do reálného světa. Vaří ho v Německu a odtamtud putuje do Česka a za čas i dalších zemí středu a východu Evropy.

Se zprávou přišla společnost United Breweries z Rakovníka, která uvádí, že je držitelem licence od společnosti Twentieth Century Fox a zajišťuje prodej této novinky v řetězcích jako je Tesco, Globus, Billa a Makro i některých nezávislých prodejnách.

Duff je v půllitrových plechovkách, později bude k mání v třetinkovém sixpacku i netradičních litrových plechovkách.

„Kromě České republiky a Slovenska bude postupně uveden na trh v Polsku a Maďarsku, v dalších fázích pak v Rumunsku, Bulharsku, Turecku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku,“ uvedla marketingová ředitelka United Breweries Jana Vyhlídalová.

Těžko říci, zda se pivo, oblíbené mezi kreslenými žlutými mužíčky, uchytí i v Česku. Distributor tvrdí, že se Duff řadí mezi premiové ležáky a vyznačuje se čistou, osvěžující chutí, zlatavou barvou a ikonickým designem.
Tak Dej Bůh štěstí

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...