13. června 2016 14:10 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Duff Beer ze Simpsonů míří na český trh

Homer Simpson s pivem Duff. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Homer Simpson s pivem Duff. | foto: www.youtube.comReprofoto

Společnost United Breweries začíná po Česku s prodejem piva značky Duff, známého z amerického kresleného seriálu. Ležák, vyráběný v Německu, půjde na trh i do dalších zemí.

Vočko z hospody U Vočka z proslulého seriálu Simpsonovi možná bude mít radost.

Duff Beer, tedy pivo, které Vočko ve veleúspěšném kresleném seriálu prodává, se i přes původní nechuť autora a kreslíře Matta Groeninga dostalo z virtuálního do reálného světa. Vaří ho v Německu a odtamtud putuje do Česka a za čas i dalších zemí středu a východu Evropy.

Se zprávou přišla společnost United Breweries z Rakovníka, která uvádí, že je držitelem licence od společnosti Twentieth Century Fox a zajišťuje prodej této novinky v řetězcích jako je Tesco, Globus, Billa a Makro i některých nezávislých prodejnách.

Duff je v půllitrových plechovkách, později bude k mání v třetinkovém sixpacku i netradičních litrových plechovkách.

„Kromě České republiky a Slovenska bude postupně uveden na trh v Polsku a Maďarsku, v dalších fázích pak v Rumunsku, Bulharsku, Turecku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku,“ uvedla marketingová ředitelka United Breweries Jana Vyhlídalová.

Těžko říci, zda se pivo, oblíbené mezi kreslenými žlutými mužíčky, uchytí i v Česku. Distributor tvrdí, že se Duff řadí mezi premiové ležáky a vyznačuje se čistou, osvěžující chutí, zlatavou barvou a ikonickým designem.
Tak Dej Bůh štěstí

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
HEALTH, SAFETY & ENVIRONMENTAL MANAGER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 65 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz