Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Sobotkův protikorupční recept pro ČSSD: Pečlivě sledovat média

Šéf nejsilnější opoziční strany navrhl způsob, jímž by se mohla zbavit skandálů á la David Rath. Sám se však zatím dle svého návrhu neřídí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

je to nepřímé přiznání o tom,že ČSSD skuteně zapadá do současné
stylu politiky pravice...nemá jim co vyčítat neboť je sama  nečistá.Jediná levice je v pohodě a NIKDY JSEM NESLYŠEL ani nečetl,že by se musela obávat a kontrolovat své lidi..je to velice SILNÝ SIGNÁL pro VOLIČE-jen si vězměme tu BLOKÁDU medií této levici!!Přesto je tato druhá nejsilnější v zemi(pro vysvětlení-Sobotka i Hašek  nezávisle na sobě relativně nedávno prohlásili,že jsou středová strana)...
0/0
12.6.2012 6:20
Foto

Selinux

nechápu
jak dokáže pan předseda Sobotka rozlišit šikanu či domněnky, či objednávky od skutečných případů? Pokud si vezmu například současnou kauzu Davida Rátha, pro některá média už neexistuje nic jiného, po částech dávkují odposlechy, jen aby se prodal další výtisk! A další "témata" ticho po pěšině. Zajímavý a myslím, že i funkční přístup "padl" v OVM  z úst pana profesora Přibáně, profesora práv z Cardiff Law School o osobách tzv. whistleblowers, i v našich podmínkách už je známe, nicméně zdá se, že nepožívají ani chrany ani úcty i když mohou "ochránit" peníze nás všech, co mi připadá smutné je fakt, že jeho vystoupení většina našich média nepovažují za důležitější než "co se zase stalo s Ráthem", inu v "demokratickém dospívání" jsme zřejmě ještě na úrovni pubertální či spíše předpubertální 
0/0
11.6.2012 21:17
Foto

Martin Cabejšek

Máte pravdu.
   Tento civilizovaný systém odměňování oznamovatelů je v mnoha západních zemích běžný. Pokud si vzpomínám z protikorupční strategie to vyloučil Petr Nečas. Prý by to nefungovalo.   Hmm. U nás asi opravdu, ne. Protože, podle důvěryhodných zdrojů, justiční mafie často informuje zkorumpovance dříve, než vůbec začne policie jednat.   Případ Rath se podařilo "uzavřít" jen díky tomu, že byl utajen před nadřízenými.
0/0
11.6.2012 20:53
Foto

Doky

"Insiders strategy"
Pokud by chtěl někdo něco konečně s korupcí opravdu udělat, bude alespoň předložen zákon s návrhem dvou a více milionové odměny pro kohokoliv (insidery), kdo poskytne orgánům v trestním řízení materiály na jejichž základě bude korupce někomu prokázána. Tedy taková ex post odměna s určitou 10% zalohou při přijetí návrhu na zahájení trestního stíhání. Vše doplněno o tu významnou skutečnost, že odměnu vyplatí informátorovi či insiderovi sice stát, ale ten ji následně vymáhá po odsouzených v dané kauze. To, že by na tom stát v důsledku "neprodělal" o tom jsem pouze subjektivně přesvědčen. Pouze ten, kdo seje strach, ten sklidí obavy... A protože o tomhle nikdo nic neříká, tak s tím nikdo nic udělet nechce. Proti korupci tedy musí i pan Sobotka pouze bojovat, ale už nesmí zvítězit. 
0/0
11.6.2012 14:46