Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Solární daň: Právní prasárna, nebo si stát může danit, jak se mu zlíbí?

Právníci v průzkumu ČESKÉ POZICE spíše souhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu, který nechal v platnosti zdanění fotovoltaiky.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MC

Martin Cabejšek

25. 6. 2012 13:04
Děkuji za nápad. Obávám se však, že...
...určitou představu o tom, kolik doopravdy dlužíme má asi opravdu jen Kalousek a jeho vnitřní gang uvnitř ministerstva financí. A řekl bych, že pravda bude hodně nepěkná a mnohokrát horší, než mediálně známá čísla. Vezměte si, že firmu ČEZ, kterou formálně ovládá ministerstvo financí, nikdo nekontroluje. Jak to tam asi musí vypadat, když degenerativní personální politika se nijak neliší od ostatních odvětví ve státní správě?
0 0
možnosti
V

Vlkodlac

10. 6. 2012 11:31
V tomto případě neberu
V tomto případě neberu Kalouska jako viníka "solární prasárny" (i když politickou odpovědnost nepochybně nese), ale jako správce státní kasy.
0 0
možnosti
BH
Ne právní, ale politcká prasárna a to na druhou
Pomineme-li nesmysl dotování tohoto způsobu výroby elektrické energie, zejména pak z těch velkoplošných  "hrůz" na našich loukách a polích, kam se jenom podíváme, je to za prvé nesmyslná úprava cenové regulace odběrních cen schválená parlamentem napříč politickými stranami bezkoncepčně na poslední chvíli. Dále to je "apolitická" vláda Fišerova, která tento výsostně ekonomický problém přes rok programově neřešila. A tento pán za tohle nicnedělání, které ale dále deformuje ekonomické prostředí a stojí naší ekonomiku i veliké peníze - zdražení elektřiny - si chce jít sednout na Hrad. Takže politici při schvalování zákona to sprasili jedním směrem, a nyní, aby ekonomické hrůzy z toho plynoucí minimalizovali,  tak to prasí (a to zcela jistě stejní, kteří původní zákon odhlasovali) v protisměru. A protže to je obé prasárna, ale zdanění minimalizuje důsledky, je to tak v pořádku - proto se s nálezem Ústavního soudu ztotožňuji.
0 0
možnosti
MC

Martin Cabejšek

7. 6. 2012 15:51
Jako podnikatel, říkám jednoznačně: ...
  Je to prasárna. Protože, vůči poctivým podnikatelům ruší princip fair-play. Navíc je to typická Kalouskovina, podnikatelé v menších solárních projektech mouhou mít nedostatek peněz na splácení úvěrů bankám, dostanou se do insolvence a solárka pak se slevou koupí ČEZ. Který je úplnou náhodou, pod ministerstvem financí. A to má úplnou náhodou pod kontrolou Kalousek. No, a až se věci uklidní, bude ČEZ sklízet dotace na solárka dalších dvacet let.  Kontrolní otázka: Proč jsme se nedočkali zpětného zdanění výstavby dálnic, které jsou u nás až třikrát dražší než v Německu, a které se staví ještě podle smluv uzavřených s guru českých dopravních mafiánů Alešem Řebíčkem(ODS)?
0 0
možnosti
SM

S. Marková

7. 6. 2012 19:25
S tím předražováním dálnic
S tím předražováním dálnic máte samozřejmě pravdu.Na druhou stranu však nechápu,proč by měli lidé platit daň na nějaké projekty,které vymyslí přitroublá vláda a samozřejmě je musí financovat z peněz ukradených daňovým poplatníkům.Okrádají nás snad málo?Sezením v parlamentu se,bohužel prachy netvoří.
0 0
možnosti