Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

520 tisíc dresů za první den, milion followerů navíc. Ronaldo v Itálii táhne

Sport

  6:08
TURÍN/PRAHA - Přestup Cristiana Ronalda se projevuje nejen přílivem nových fanoušků Juventusu Turín. Během několika dnů ztratil jeho původní tým, španělský Real Madrid, na Twitteru více než milion sledujících.

Cristiano Ronaldo zdraví fanoušky v Juventusu Turín. foto: ČTK/AP

Vítězové Ligy mistrů měli těsně před přestupem 31,97 milionu fandů. Po přestupu klubové ikony mohl správce sociálních sítí jen sprásknout ruce, protože našel už jen 30,6 milionu followerů.

To naopak v Itálii si mohou gratulovat. Minimálně v kolonce PR si mohou zaškrtnout kolonku splněno, za prvních 24 hodin se jim zvedly počty sledujících na Facebooku o půl milionu, na Twitteru dokonce o 1,1 milionu. A je neuvěřitelné, že nyní průměrně za jeden den klubovému Twitteru přibývá 50 000 nových fandů.

Ostatně, tweet, v němž Ronaldo zapózoval s dresem Juventusu, sdílelo přes 20 tisíc fanoušků a nasbíral přes 60 tisíc „lajků“.

16.července 2018 v 19:35, příspěvek archivován: 24.července 2018 v 18:20

@Cristiano. #CR7DAY #CR7JUVE https://t.co/kCuZGcidjt

Popularita samotného Cristiana Ronalda je na sociálních sítích vyšší, než obou zmíněných klubů dohromady. Globální značka, kterou CR7 dozajista je, přilákala do dnešního dne 73,5 milionu followerů.

Nicméně v Turíně si mohou gratulovat nejen ke sportovnímu přínosu jednoho z nejlepších hráčů světa, ale i k finančnímu přínosu, který je s celou transakcí spojený. K příchodu se pochopitelně váže přestupní poplatek ve výši 100 milionů euro i fotbalistova tučná výplatní páska.

Jak ale uvádí Business Insider, tak jen za prvních 24 hodin se prodalo 520 tisíc dresů s proslulou sedmičkou.

Což je zhruba polovina prodaných dresů Juventusu za rok 2017...

16.července 2018 v 20:35, příspěvek archivován: 24.července 2018 v 19:23

Forza Juve! #FinoAllaFine https://t.co/bBZ5VWdEWX

Ronaldo ostatně řekl pro BBC, že by chtěl Juventus posunout na vyšší úroveň. To ale nikdo nevěděl, že se tak stane, a to ani nebude muset kopnout do míče.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat