Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Liverpool v devíti remízu neubránil, kluby z Manchesteru bez bodu, Souček dal zase gól

Záložník Tomáš Souček z West Hamu (vlevo) slaví se spoluhráči svůj gól. foto: AP

Čeští fotbaloví reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem se zásadně podíleli na vítězství West Hamu 2:0 v 7. kole Premier League nad Sheffieldem United. Coufal přihrál na první branku, Souček druhou vstřelil. Vedoucí Manchester City podlehl ve Wolverhamptonu 1:2, dál se trápí jeho rival United, kteří doma nestačili na Crystal Palace (0:1). Poprvé prohrál Liverpool, který na Tottenhamu v devíti neustál závěr. Neporažený vedle Tottenhamu zůstává i Arsenal.
  17:54aktualizováno  20:31

Souček skóroval během týdne podruhé, v Ligovém poháru na stadionu Lincolnu zařídil vítězství 1:0.

Vladimír Coufal ve 24. minutě asistoval u branky Bowena a připsal si gólovou přihrávku ve třetím ligovém utkání po sobě. Osm minut před pauzou využili domácí chyby v rozehrávce Sheffieldu, přihrávající Antonio si všiml dobrého náběhu Součka do vápna a český reprezentační kapitán svou slabší levou nohou skóroval. Souček se trefil i v týdnu v Ligovém poháru do sítě třetiligového Lincolnu. Kouč West Hamu David Moyes výhrou oslavil 900. ligový zápas v kariéře.

Mistrovský Manchester City dosud neztratil ani bod, ale v týdnu vypadl z Ligového poháru, když nestačil na domácí Newcastle (0:1). A nepovedl se mu ani ligový duel ve Wolverhamptonu.

Manchester City prohrával od 13. minuty, kdy si do vlastní sítě srazil Netovu střelu obránce Dias. V druhém poločase sice hosté vyrovnali díky přímému kopu Álvareze, ale v 66. minutě Hwang Hi-čchan zajistil domácím výhru. Vítězové treblu z minulé sezony se museli obejít bez trenéra Guardioly, který byl suspendován za tři žluté karty v sezoně a utrpěli druhou porážku během pěti dní. V týdnu vypadli z Ligového poháru po prohře 0:1 v Newcastlu.

Zklamaní fotbalisté Manchesteru City po remíze s Wolverhamptonem

Arsenal si z Bournemouthu odvezl pohodové vítězství 4:0 i díky dvěma proměněným penaltám. V prvním poločase se nejprve trefil hlavou z dorážky Saka a těsně před poločasem proměnil pokutový kop Ödegaard. Osm minut po přestávce zvýšil z další penalty Havertz. Německý reprezentant dal první branku v dresu Arsenalu a ukončil 15 zápasů dlouhé čekání na gól v Premier League. V nastavení zpečetil výhru hostů hlavou White.

Křídelník Bukayo Saka z Arsenalu slaví svůj gól v utkání proti Bournemouthu.

Tottenham se ujal vedení ve 36. minutě zásluhou Son Hung-mina deset minut poté, co byl Jones vyloučen za hrubý zákrok na záložníka Bissoumu. Těsně před přestávkou vyrovnal Gakpo chytrou střelou z otočky. Nizozemský záložník se však při skórování zranil a do druhého poločasu už nenastoupil. Nahradil ho Portugalec Jota, který byl v 69. minutě vyloučen po druhé žluté kartě a Liverpool dohrával v devíti. O bod přišel v sedmé minutě nastavení, kdy si do vlastní sítě srazil Porrův centr Matip.

Brighton prohrával v poločase na hřišti Aston Villy po dvou brankách Watkinse a vlastní brance Estupiňana už o tři branky, což přimělo trenéra De Zerbiho k trojnásobnému střídání. Jeho pokus o oživení měl rychlý účinek, v 50. minutě snížil právě jeden ze střídajících hráčů Fati. Pro dvacetiletého španělského křídelníka to byla první branka v dresu Brightonu, kam přišel před měsícem na hostování z Barcelony.

Na více se však už hosté nezmohli. Naopak v 65. minutě završil hattrick Watkins a v samém závěru podtrhli debakl soupeře ještě Ramsey a Douglas Luiz, který se trefil v pátém domácím ligovém utkání za sebou.

Brighton nevyzrál na tým z Birminghamu už šest ligových zápasů a poprvé v historii Premier League obdržel šest branek. Svěřenci Unaie Emeryho potvrdili skvělou domácí formu, od začátku března zvítězili ve Villa Parku už podesáté za sebou.

Trápící se Manchester United podlehl 0:1 Crystalu Palace, který soupeři oplatil úterní porážku 0:3 v Ligovém poháru. Svěřenci kouče Erika ten Haga prohráli v Premier League potřetí za poslední čtyři kola.

Anglická Premier League
7. kolo 30. 9. 2023 18:30
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur : Liverpool FC Liverpool FC 2:1 (1:1)
Góly:
36. Son Hung-min
90+6. Matip (vla.)
Góly:
45+5. Gakpo
Sestavy:
Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie (83. B. Davies) – P. Sarr (83. Skipp), Bissouma (90. Höjbjerg) – Kulusevski, Maddison (90. Véliz), Son Hung-min (C) (69. Solomon) – Richarlison.
Sestavy:
Alisson – Gomez (73. Konaté), Matip, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (81. Gravenberch), Jones – Saláh (73. Alexander-Arnold), Gakpo (46. Jota), Díaz (73. Endó).
Náhradníci:
Forster – Emerson Royal, A. Phillips, Donley.

7. kolo 30. 9. 2023 16:00
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers : Manchester City Manchester City 2:1 (1:0)
Góly:
13. Dias (vla.)
66. Hwang Hi-čchan
Góly:
58. J. Álvarez
Sestavy:
Sá – Dawson, Kilman (C), Toti – Semedo, Lemina, J. Gomes (67. Bo. Traoré), Aït-Nouri (74. Doherty) – P. Neto, Cunha (86. F. Silva), Hwang Hi-čchan (86. Castro).
Sestavy:
Ederson – Walker (C), Akanji, Dias, Aké (80. Grealish) – Nunes (46. Bobb), Kovačić (65. K. Phillips) – Foden, J. Álvarez, Doku – Haaland.
Náhradníci:
Bentley – H. Bueno, Hodge, Kalajdžić, Sarabia.
Náhradníci:
Carson, Ortega – Gómez, Gvardiol, Lewis.
24. Hwang Hi-čchan, 39. Lemina, 57. P. Neto, 83. Sá, 90+3. F. Silva
17. Walker, 59. Kovačić, 63. J. Álvarez, 82. Doku

Rozhodčí: C. Pawson – D. Cann, M. Perry

Počet diváků: 31 415

7. kolo 30. 9. 2023 13:30
Aston Villa FC Aston Villa FC : Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 6:1 (3:0)