Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Záložník Tomáš Souček z West Hamu (vlevo) slaví se spoluhráči svůj gól. | foto: AP

Liverpool v devíti remízu neubránil, kluby z Manchesteru bez bodu, Souček dal zase gól

•   17:54aktualizováno  20:31
Čeští fotbaloví reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem se zásadně podíleli na vítězství West Hamu 2:0 v 7. kole Premier League nad Sheffieldem United. Coufal přihrál na první branku, Souček druhou vstřelil. Vedoucí Manchester City podlehl ve Wolverhamptonu 1:2, dál se trápí jeho rival United, kteří doma nestačili na Crystal Palace (0:1). Poprvé prohrál Liverpool, který na Tottenhamu v devíti neustál závěr. Neporažený vedle Tottenhamu zůstává i Arsenal.

Souček skóroval během týdne podruhé, v Ligovém poháru na stadionu Lincolnu zařídil vítězství 1:0.

Vladimír Coufal ve 24. minutě asistoval u branky Bowena a připsal si gólovou přihrávku ve třetím ligovém utkání po sobě. Osm minut před pauzou využili domácí chyby v rozehrávce Sheffieldu, přihrávající Antonio si všiml dobrého náběhu Součka do vápna a český reprezentační kapitán svou slabší levou nohou skóroval. Souček se trefil i v týdnu v Ligovém poháru do sítě třetiligového Lincolnu. Kouč West Hamu David Moyes výhrou oslavil 900. ligový zápas v kariéře.

Mistrovský Manchester City dosud neztratil ani bod, ale v týdnu vypadl z Ligového poháru, když nestačil na domácí Newcastle (0:1). A nepovedl se mu ani ligový duel ve Wolverhamptonu.

Manchester City prohrával od 13. minuty, kdy si do vlastní sítě srazil Netovu střelu obránce Dias. V druhém poločase sice hosté vyrovnali díky přímému kopu Álvareze, ale v 66. minutě Hwang Hi-čchan zajistil domácím výhru. Vítězové treblu z minulé sezony se museli obejít bez trenéra Guardioly, který byl suspendován za tři žluté karty v sezoně a utrpěli druhou porážku během pěti dní. V týdnu vypadli z Ligového poháru po prohře 0:1 v Newcastlu.

Zklamaní fotbalisté Manchesteru City po remíze s Wolverhamptonem

Arsenal si z Bournemouthu odvezl pohodové vítězství 4:0 i díky dvěma proměněným penaltám. V prvním poločase se nejprve trefil hlavou z dorážky Saka a těsně před poločasem proměnil pokutový kop Ödegaard. Osm minut po přestávce zvýšil z další penalty Havertz. Německý reprezentant dal první branku v dresu Arsenalu a ukončil 15 zápasů dlouhé čekání na gól v Premier League. V nastavení zpečetil výhru hostů hlavou White.

Křídelník Bukayo Saka z Arsenalu slaví svůj gól v utkání proti Bournemouthu.

Tottenham se ujal vedení ve 36. minutě zásluhou Son Hung-mina deset minut poté, co byl Jones vyloučen za hrubý zákrok na záložníka Bissoumu. Těsně před přestávkou vyrovnal Gakpo chytrou střelou z otočky. Nizozemský záložník se však při skórování zranil a do druhého poločasu už nenastoupil. Nahradil ho Portugalec Jota, který byl v 69. minutě vyloučen po druhé žluté kartě a Liverpool dohrával v devíti. O bod přišel v sedmé minutě nastavení, kdy si do vlastní sítě srazil Porrův centr Matip.

Brighton prohrával v poločase na hřišti Aston Villy po dvou brankách Watkinse a vlastní brance Estupiňana už o tři branky, což přimělo trenéra De Zerbiho k trojnásobnému střídání. Jeho pokus o oživení měl rychlý účinek, v 50. minutě snížil právě jeden ze střídajících hráčů Fati. Pro dvacetiletého španělského křídelníka to byla první branka v dresu Brightonu, kam přišel před měsícem na hostování z Barcelony.

Na více se však už hosté nezmohli. Naopak v 65. minutě završil hattrick Watkins a v samém závěru podtrhli debakl soupeře ještě Ramsey a Douglas Luiz, který se trefil v pátém domácím ligovém utkání za sebou.

Brighton nevyzrál na tým z Birminghamu už šest ligových zápasů a poprvé v historii Premier League obdržel šest branek. Svěřenci Unaie Emeryho potvrdili skvělou domácí formu, od začátku března zvítězili ve Villa Parku už podesáté za sebou.

Trápící se Manchester United podlehl 0:1 Crystalu Palace, který soupeři oplatil úterní porážku 0:3 v Ligovém poháru. Svěřenci kouče Erika ten Haga prohráli v Premier League potřetí za poslední čtyři kola.

Tottenham - Liverpool FC 2:1 (1:1)

Branky: 36. Son Hung-min, 90+6. Matip - 45+5. Gakpo. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long. ŽK:45+4. Udogie, 88. Bissouma, 89. Romero, 90+7. Véliz - 40. Mac Allister, 64. Saláh, 68. Jota, 87. Robertson, 90+5. Alisson. ČK:25. Jones, 69. Jota.

Tottenham Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie (83. B. Davies) – P. Sarr (83. Skipp), Bissouma (90. Höjbjerg) – Kulusevski, Maddison (90. Véliz), Son Hung-min (C) (69. Solomon) – Richarlison.

Liverpool FC Alisson – Gomez (73. Konaté), Matip, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (81. Gravenberch), Jones – Saláh (73. Alexander-Arnold), Gakpo (46. Jota), Díaz (73. Endó).

Přejít na on-line reportáž

Wolverhampton - Manchester City 2:1 (1:0)

Branky: 13. Dias, 66. Hwang Hi-čchan - 58. J. Álvarez. Rozhodčí: C. Pawson – D. Cann, M. Perry. ŽK:24. Hwang Hi-čchan, 39. Lemina, 57. P. Neto, 83. Sá, 90+3. F. Silva - 17. Walker, 59. Kovačić, 63. J. Álvarez, 82. Doku. Diváci: 31 415.

Wolverhampton Sá – Dawson, Kilman (C), Toti – Semedo, Lemina, J. Gomes (67. Bo. Traoré), Aït-Nouri (74. Doherty) – P. Neto, Cunha (86. F. Silva), Hwang Hi-čchan (86. Castro).

Manchester City Ederson – Walker (C), Akanji, Dias, Aké (80. Grealish) – Nunes (46. Bobb), Kovačić (65. K. Phillips) – Foden, J. Álvarez, Doku – Haaland.

Aston Villa FC - Brighton & Hove 6:1 (3:0)

Branky: 14. Watkins, 21. Watkins, 26. Estupiñán, 65. Watkins, 85. J. Ramsey, 90+7. Luiz - 50. Fati. Rozhodčí: Madley – Hussin, Hopton. ŽK:7. Luiz, 32. Digne, 57. Konsa, 90+5. Durán - 39. Welbeck, 72. Fati, 78. Dunk, 84. Mitoma. Diváci: 40 636.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara (90. Tielemans), Luiz – McGinn (C), Diaby (79. Durán), Zaniolo (57. J. Ramsey) – Watkins.

Brighton & Hove Steele – Veltman, Webster, Dunk (C), Estupiñán (46. Lamptey) – Hinshelwood (87. Baleba), Gilmour – March (62. Adingra), Welbeck (46. Pedro), Mitoma – E. Ferguson (46. Fati).

West Ham - Sheffield United FC 2:0 (2:0)

Branky: 24. Bowen, 37. Souček. Rozhodčí: Scott. ŽK:40. E. Álvarez - 32. Ja. McAtee.

West Ham Aréola – Coufal, Zouma (C), Akird, Palmieri – Souček, E. Álvarez (72. Benrahma) – Bowen (90+2. Fornals), Ward-Prowse, Paquetá (90+2. Mavropanos) – Antonio (72. Kudus).

Sheffield United FC Foderingham – Ahmedhodžić, Egan (C) (56. Basham), J. Robinson – Bogle (79. Trusty), Hamer (79. Brewster), Souza, Ja. McAtee (70. T. Davies), Thomas – Archer (79. Slímán), McBurnie.

Manchester United - Crystal Palace FC 0:1 (0:1)

Branky: 25. J. Andersen. Rozhodčí: Kavanagh – Lennard, Wilkes. ŽK:10. Casemiro, 76. Mount, 79. Amrábat - 32. Hughes, 45+3. Ward.

Manchester United An. Onana – Dalot, Lindelöf (87. van de Beek), Varane (87. Maguire), Amrábat – Mount (77. Eriksen), Casemiro – Pellistri (61. Garnacho), Fernandes (C), Rashford (77. Martial) – Höjlund.

Crystal Palace FC Johnstone – Ward (C), J. Andersen, Guéhi, Mitchell – C. Doucouré, Hughes – Ayew, Schlupp (78. Riedewald), Eze (88. C. Richards) – Mateta.

Newcastle United - Burnley FC 2:0 (1:0)

Branky: 14. Almirón, 76. Isak. Rozhodčí: Bramall – Bennett, Robathan. ŽK:17. A. Gordon - 29. Amdouni, 40. Beyer, 52. Taylor.

Newcastle United Pope – Trippier, Schär, Lascelles (C), Burn – Longstaff, Guimarães, Anderson (64. Joelinton, 68. Tonali) – Almirón (90+6. Livramento), Isak (90+6. Murphy), A. Gordon.

Burnley FC Trafford – Roberts (88. Vitinho), Al-Dakhil, Beyer, Taylor – Cullen, A. Ramsey (67. Odobert) – Koleosho (58. Larsen), Brownhill (C), Berge (88. Zarúrí) – Amdouni (58. Rodriguez).

Everton - Luton Town 1:2 (1:2)

Branky: 41. Calvert-Lewin - 24. Lockyer, 31. Morris. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:66. Kaboré.

Everton Pickford – Young (78. Patterson), Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Garner, Am. Onana, Gueye (46. Harrison), McNeil (84. Danjuma) – A. Doucouré (60. Beto) – Calvert-Lewin.

Luton Town Kaminski – Burke (46. M. Andersen), Lockyer (C) (56. Mengi), Bell – Kaboré, Mpanzu, Nakamba, Doughty (83. Woodrow) – Brown, Ogbene – Morris (78. Adebayo).

Bournemouth - Arsenal FC 0:4 (0:2)

Branky: 17. Saka, 44. Ödegaard, 53. Havertz, 90+3. B. White. Rozhodčí: Salisbury – Hatzidakis, Mainwaring. ŽK:33. Havertz. Diváci: 11193.

Bournemouth Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi, Kerkez (84. Semenyo) – Billing (75. Rothwell), Cook – Tavernier (59. Sinisterra), Christie (84. Smith), Kluivert (59. Ouattara) – Solanke.

Arsenal FC Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (69. Tomijasu) – Ödegaard (C), Rice (81. Jorginho), Havertz (81. Smith Rowe) – Saka (77. Vieira), Nketiah (69. Nelson), Jesus.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz