Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Ani Součkův gól neodvrátil porážku West Hamu nad United, Sterling s De Bruynem zařídili výhru City

Tomáš Souček se trefil do sítě Manchesteru United. foto: Reuters

Londýn - Tomáš Souček vstřelil druhý gól v sezoně anglické ligy, porážku West Hamu 1:3 s Manchesterem United ale neodvrátil. V základní sestavě "Kladivářů" nastoupil i Vladimír Coufal a odehrál 85 minut. Po osmi měsících se v Premier League vrátili na tribuny diváci, po zmírnění protikoronavirových opatření naplnili na Olympijském stadionu v Londýně povolenou dvoutisícovou kapacitu.
  18:44aktualizováno  20:26

Souček se prosadil v 38. minutě. Zaběhl si po rohovém kopu na zadní tyč a po prodloužení z hlavy kapitána Declana Rice doklepl míč do odkryté brány. Bývalý kapitán pražské Slavie dal v 24. zápase v Premier League celkově pátý gól.

Raheem Sterling slaví se spoluhráči.
Tomáš Souček se trefil do sítě Manchesteru United.

Po přestávce poslal trenér Ole Gunnar Solskjaer do hry i ofenzivní opory Marcuse Rashforda a Bruna Fernandese a „Rudí ďáblové“ začali na hřišti dominovat. V 65. minutě srovnal ze střední vzdálenosti Paul Pogba a o chvíli později otočil skóre po prvním dotyku a pohotovém zakončení Mason Greenwood. United se stali druhým týmem historie, který dal dva a více gólů v devíti venkovních utkáních v řadě.

Rashford poté trefil tyč a nakonec se pojistky dočkal v 78. minutě, kdy proměnil samostatný únik. West Ham přišel o třízápasovou vítěznou šňůru a je sedmý, United se naopak posunuli na čtvrté místo dva body za vedoucí Tottenham.

Manchester City poprvé v sezoně vyhrál dva ligové zápasy za sebou, doma si poradil 2:0 s nováčkem soutěže Fulhamem. Vítězství režírovali Raheem Sterling a Kevin De Bruyne. Burnley remizovalo na svém hřišti 1:1 s Evertonem, domácí útočník Matěj Vydra strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

Sterling s De Bruynem rozhodli o výhře „Citizens“ už v prvním poločase. Nejprve v páté minutě využil Sterling ke skórování kolmici belgického záložníka a o dvacet minut později sám De Bruyne proměnil penaltu po faulu na střelce úvodní branky.

Sterling vybojoval už 20. pokutový kop, což je rekord Premier League. I díky němu se svěřenci Pepa Guardioly posunuli na čtvrté místo, na první příčku ztrácejí tři body.

Burnley poslal do vedení už ve třetí minutě Robbie Brady, na konci první půle ale vyrovnal Dominic Calvert-Lewin. Nejlepší střelec soutěže dal jedenáctý gól v sezoně, ve všech případech se prosadil střelou uvnitř pokutového území. Třinácté vzájemné utkání v rámci Premier League skončilo poprvé remízou.

„Karamelky“ vyhrály pouze jednou z posledních sedmi ligových duelů a v neúplné tabulce jsou těsně za pohárovými příčkami. Burnley zůstalo po 200. zápase trenéra Seana Dyche v nejvyšší soutěži na předposlední příčce.