2. září 2011 14:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ANKETA: Kdo by měl chytat proti Skotsku?

Reprezentační brankáři Jaroslav Drobný a Jan Laštůvka při tréninku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reprezentační brankáři Jaroslav Drobný a Jan Laštůvka při tréninku. | foto: ČTK

Po zranění Petra Čecha, jasné reprezentační brankářské jedničky, řeší trenér Michal Bílek velké dilema. Jakého brankáře, kteří nemají téměř žádné zkušenosti v národním týmu, postavit v důležitém kvalifikačním utkání ve Skotsku?

Jan Laštůvka, nebo Jaroslav Drobný? Kdo se postaví mezi tři tyče na horké půdě ve Skotsku? Kouč Bílek zatím svůj verdikt tají, ale je už prý rozhodnutý.

Anketa

Kdo by měl nahradit brankáře Petra Čecha?

Jaroslav Drobný 40
Jan Laštůvka 35

Oběma gólmanův ale poslední klubový zápas nevyšel. Jak Laštůvka tak i Drobný inkasovali po čtyřech brankách a jejich týmy padly. Navíc Drobný má na svém kontě pouze čtyři starty v národním dresu a Laštůvka dokonce žádný.

Očima experta

Tomáš Poštulka, většinu kariéry odchytal ve Spartě, 7x nastoupil i v reprezentaci

"Není dobrý model, když neustále chytá Petr Čech a náhradníci se do branky nedostanou. Nevím, z jakého důvodu se to takto praktikuje. Pak se všichni diví, že ostatní brankáři nemají v nároďáku nic odchytáno. Ale abych měl určit, kdo by ve Skotsku měl chytat, si netroufnu. Nevím totiž, jak si vedou v klubech."