2. června 2010 14:16, aktualizováno  16:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Barcelona předložila Arsenalu nabídku na Fábregase, klub ji rázně odmítl

Messi (vlevo) a Fábregas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Messi (vlevo) a Fábregas. | foto: Reprofoto

BARCELONA Vedení Barcelony předložilo londýnskému Arsenalu nabídku za španělského fotbalistu Ceska Fábregase, anglický klub ji však záhy odmítl. Do Katalánska vzkázal, že nemá zájem svého klíčového záložníka prodat.

"Včera (v úterý) odpoledne jsme předložili Arsenalu písemnou nabídku. Už jsme s vedením Arsenalu neformálně hovořili dříve, ale protože 1. června začal oficiální termín k zahájení o vyjednávání přestupů, splnili jsme i tuto formální povinnost," řekl uvedl ředitel Barcelony Joan Oliver.

Barcelona netají, jak moc touží po třiadvacetiletém středopolaři, který před sedmi lety právě z Barcelony do Arsenalu zamířil. I Fábregas by se prý rád vrátil do Katalánska. "Všichni ví, že Cesc s námi chce podepsat smlouvu, ale je tady ještě třetí strana - Arsenal. S nimi se také musíme dohodnout," uvedl Oliver.

Londýnský klub však oznámil, že je Fábregas součástí budoucích plánů a připomněl, že má smlouvu až do roku 2015. Proto očekává, že to bude Barcelona respektovat.

Oba kluby se hodně rozcházejí v představách o odstupném. Zatímco Barcelona, která už z Valencie získala útočníka Davida Villu za 40 milionů eur, nabízí údajně kolem 30 milionů liber, Londýňané požadují až o 50 milionů víc.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz