27. května 2011 10:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Batista splatil dluh Panně Marii a věří v triumf Argentiny

Mistři světa z Argentiny 1986. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mistři světa z Argentiny 1986. | foto: Reprofoto

BUENOS AIRES Trenér argentinských fotbalistů Sergio Batista splnil 25 let starý slib, který podle mnohých fanoušků bránil reprezentaci v úspěchu. Spolu s asistentem Josém Luisem Brownem navštívil kapli Panny Marie Copacabanské v Tilcaře a poděkoval za titul mistrů světa z roku 1986.

Batista s Brownem a dalšími spoluhráči z reprezentace se tehdy v andském městečku připravovali na mistrovství světa a před sochou Panny Marie slíbili, že pokud získají titul, vrátí se a poděkují jí. Argentina poté šampionát v Mexiku vyhrála, tým se už ale v Tilcaře neobjevil.

"Hodně lidí o tom slibu mluví, ale ve skutečnosti to tehdy bylo trochu jinak, než se dnes vypráví," citovala Batistu agentura Reuters. "Protože to ale od roku 1986 bylo často dost velké téma, rozhodli jsme se s Brownem Pannu Marii navštívit a poděkovat jí. Hlavně pro náš klid," dodal.

Argentina sice vyhrála dvě poslední olympiády, její seniorská reprezentace ale čeká na velký titul od roku 1993, kdy triumfovala na mistrovství Jižní Ameriky. Letos v červenci šampionát hostí právě Argentina a Batista doufá, že jeho tým bude i díky obnovené přízni svatých slavit úspěch.

"Je to skvělá příležitost něco vyhrát. Fanoušci na to čekají, já bych ale všechno vyměnil za další titul mistrů světa," prohlásil osmačtyřicetiletý kouč.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!